LublinWiadomości

Chodniki i ulice w Lublinie przechodzą wakacyjny „lifting”

W okresie letnim trwają prace remontowe na ulicach Lublina, które skoncentrowane są wokół 30 różnych lokalizacji. Jak informuje rzeczniczka lubelskiego Ratusza Miasto wyda na te inwestycje ponad 5 mln zł. Wybrane chodniki i ulice zostaną zmodernizowane, co ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców oraz odwiedzających.

Już od początku wakacji przeprowadzono prace związane z położeniem nawierzchni bitumicznej na ulicach Goździkowej, Biskupińskiej, Słupian, Krwawicza i Piątkowskiego, a także na części ul. Wyżynnej.

W ubiegłym tygodniu ukończono remont ul. Niepodległości, gdzie naprawiona została nawierzchnia asfaltowa w zatokach parkingowych, przystankach komunikacji miejskiej oraz częściowo na samej jezdni. Ratusz zapowiada kontynuację prac na dalszym odcinku tej ulicy, obejmujących naprawę najbardziej uszkodzonych fragmentów.

– Z kolei na ul. Skalistej wymieniono chodniki oraz nawierzchnię jezdni. Naprawiono także sięgacz ul. Wapiennej, na odcinku od głównego ciągu ulicy do rzeki Bystrzycy – informuje rzecznik lubelskiego Ratusza Justyna Góźdź.

Remontowane są również chodniki. Aktualnie prowadzone są prace na ul. 1 Maja, na odcinku od Pl. Bychawskiego do ul. Kościelnej. Ponadto ul. Grażyny, od posesji 25 do 27, oraz ul. Wileńska, od numeru 13 do 9, także doczekają się modernizacji ciągów pieszych.

Dodatkowo, na ul. Chrobrego w kierunku Głębokiej planowana jest odnowa schodów. W fazie finalizacji są natomiast prace na ul. Wrocławskiej, gdzie remontowane są chodniki i nawierzchnia jezdni.

Lifting przechodzi także ul. Jagiełły, na odcinku od ul. Doświadczalnej do posesji Jagiełły 16, oraz parkingi przy ul. Biedronki. – Za kwotę ponad 1 mln zł remontowany jest osiedlowy odcinek ul. Łęczyńskiej – mówi Justyna Góźdź.

Modernizacji polegającej na układaniu nawierzchni bitumicznej poddane są obecnie: ul. Węglinek, odcinek ul. Sekutowicza (łącznik do ul. Bielskiego), ul. Stary Gaj oraz sięgacz ul. Firlejowskiej.

W najbliższych tygodniach czekamy na rozpoczęcie kolejnych prac, w tym na ułożenie nawierzchni bitumicznej na ul. Mineralnej, ul. Skrytej, parkingu przy ul. Harnasie 10 oraz odcinku ul. Dereniowej. Dodatkowo, planowana jest budowa chodnika przy ul. Sowińskiego i naprawa ciągu pieszego w ul. Pogodnej, a także remonty nawierzchni ul. Sempołowskiej i chodnika przy ul. Szwajcarskiej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Trwa przebudowa skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną. Od poniedziałku zmiany w organizacji ruchu

Ratusz podpisał także umowę na remont ul. Laskowej. – Aktualnie trwa opracowywanie dokumentacji, a realizacja prac planowana jest na przełomie lipca i sierpnia – informuje Justyna Góźdź z lubelskiego Ratusza.

Miasto Lublin nie zamierza zwalniać tempa i już po zakończeniu okresu wakacyjnego planowane są dalsze inwestycje. Wśród nich znajdzie się remont fragmentu ul. Kasprowicza oraz remonty odcinków chodników na ulicach Diamentowej, Kosmonautów i Elektrycznej, Dzieci Zamojszczyzny, Grażyny i Ćwiklińskiej. Przewidziana jest również przebudowa schodów przy ul. Kosmowskiej oraz chodników i schodów przy ul. Szwajcarskiej 5 oraz ul. Harnasie.

chodniki i ulice w Lublinie przechodzą wakacyjny lifting
fot. Miasto Lublin
chodniki i ulice w Lublinie przechodzą wakacyjny lifting
fot. Miasto Lublin

2 komentarze do “Chodniki i ulice w Lublinie przechodzą wakacyjny „lifting”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *