LublinWiadomości

Trwa przebudowa skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną. Od poniedziałku zmiany w organizacji ruchu

Rozpoczyna się drugi etap przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną. Od poniedziałku, 24 lipca, w rejonie prowadzonych prac zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Utrudnienia mają potrwać przez około miesiąc.

Dla ruchu wyłączona będzie północna część skrzyżowania. Przestanie również działać sygnalizacja świetlna.

Z informacji przekazanej przez Ratusz wynika, że al. Witosa ma być nieczynna na odcinku około 290 metrów. Zamknięty zostanie również wlot ul. Doświadczalnej, aż do skrzyżowania z ul. Vetterów.

W okresie prowadzonych robót pojawią się dwie przewiązki w pasie dzielącym al. Witosa – przed i za skrzyżowaniem z ul. Doświadczalną. Kierowcy będą korzystać z drugiej części jezdni al. Witosa, która na wyznaczonym odcinku stanie się drogą dwukierunkową.

Dla kierowców jadących w kierunku północnego wlotu ul. Doświadczalnej i dalej w kierunku ul. Vetterów wyznaczony będzie objazd przez ul. Moritza.

W obrębie istniejących chodników i przejść dla pieszych również mają zostać wyznaczone alternatywne trasy.

Za skrzyżowaniem z ul. Doświadczalną, po prawej stronie jezdni patrząc w kierunku centrum, powstanie z kolei tymczasowa zatoka autobusowa.

W drugim, realizowanym obecnie etapie prac drogowcy poszerzą jezdnię al. Witosa i wlot ul. Doświadczalnej, zbudują dwie zatoki autobusowe, chodniki oraz drogę rowerową. Do tego przebudują kanalizację deszczową i pozostałą część uzbrojenia technicznego.

Utrudnienia mają potrwać przez około miesiąc.

– W ramach I etapu prac wykonawca przebudował częściowo sieć teletechniczną wraz ze studniami, wykonał przewierty sterowane dla potrzeb przebudowy kolizji elektroenergetycznych i teletechnicznych oraz dla przebudowy sygnalizacji świetlnej – informuje Justyna Góźdź z lubelskiego Ratusza.

Realizowany projekt obejmie również budowę dodatkowych pasów do skrętu w lewo i prawo z al. Witosa w ul. Doświadczalną. Ponadto ma pojawić się jeszcze jeden pas do skrętu z ul. Doświadczalnej w al. Witosa. Przebudowana zostanie także sygnalizacja świetlna.

– Zmiany zakładają również dostosowanie długości pasów do obecnego natężenia ruchu, co pozwoli na to, by kumulacja pojazdów odbywała się na właściwych pasach ruchu – mówi Justyna Góźdź.

Oprócz tego drogowcy dobudują brakujący odcinek ścieżki rowerowej od ul. Jagiełły do ul. Vetterów wraz z przejazdem rowerowym przez skrzyżowanie. Powstanie także oświetlenie uliczne oraz chodniki.

W ramach inwestycji zaplanowana jest również przebudowa zatok autobusowych. Całość ma dopełnić nowa infrastruktura do obsługi komunikacji miejskiej – wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną. Będą utrudnienia dla kierowców

– Prace na skrzyżowaniu to dodatkowe elementy projektu unijnego pn. „Rozbudowa i udrożnienie sieci komunikacji zbiorowej dla obszaru specjalnej strefy ekonomicznej i strefy przemysłowej w Lublinie” – informuje rzeczniczka lubelskiego Ratusza.

Wykonawcą prac jest spółka Strabag, a ich wartość to blisko 11,6 mln zł. Nowa infrastruktura powinna być gotowa do końca października tego roku.

fot. Google Street View

Jeden komentarz do “Trwa przebudowa skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną. Od poniedziałku zmiany w organizacji ruchu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *