LublinWiadomości

Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną. Będą utrudnienia dla kierowców!

W Lublinie rusza przebudowa skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną w celu poprawy bezpieczeństwa i płynności ruchu w tej części miasta. Kierowcy muszą być świadomi nadchodzących utrudnień, ponieważ od wtorku, 20 czerwca, wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Prace obejmą również przebudowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Doświadczalnej z Witosa.

Drogowcy rozpoczynają przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną w Lublinie. Co ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo i płynności ruchu w tej części miasta. Prace będą realizowane etapami, zaczynając od budowy sieci oświetlenia wraz z latarniami oraz demontażu słupów oświetleniowych z kablami zasilającymi. Na ul. Doświadczalnej przebudowana zostanie także  sieć wodociągowa, a na al. Witosa sieć gazowa i kanalizacja teletechniczna. Ponadto, zostanie zbudowany kanał teletechniczny, część drogowej sygnalizacji świetlnej oraz przebudowane będą kable energetyczne.

W czasie trwania prac, ruch samochodowy i pieszy będzie odbywał się bez większych zmian, a kierowanie ruchem na skrzyżowaniu będzie utrzymane dzięki istniejącej sygnalizacji świetlnej. Prace będą prowadzone w pasie dzielącym, na terenach zielonych, chodnikach, zatoce autobusowej i poboczach. Jednak zatoka autobusowa na ul. Doświadczalnej – przystanek Doświadczalna 01- zostanie wyłączona z użytkowania, a tymczasowy przystanek z postojem pojazdów komunikacji miejskiej zostanie wyznaczony na jezdni.

Przebudowa skrzyżowania obejmie poszerzenie ul. Witosa o dodatkowe pasy, w tym lewoskręt i prawoskręt w ul. Doświadczalną. Natomiast ul. Doświadczalna zyska jeden dodatkowy pas w rejonie skrzyżowania, umożliwiający wydzielenie pasa do skrętu w lewo, oraz pas do jazdy na wprost i w prawo.

Prace obejmą także przebudowę sygnalizacji świetlnej, oświetlenia ulicznego, chodników, ścieżki rowerowej oraz infrastruktury przystankowej, w tym wiat, biletomatu i punktu dynamicznej informacji pasażerskiej.

Realizacją prac zajmie się spółka Strabag, a ich wartość szacowana jest na blisko 11,6 mln zł. Przewidywany termin zakończenia całego projektu to koniec października 2023 roku.

Oprócz przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną, planowane są również zmiany na innym skrzyżowaniu w dzielnicy Felin. Obecnie trwają prace projektowe dotyczące nowej sygnalizacji świetlnej przy ulicach: Franczaka „Lalka”, Skalskiego i Jagiellończyka. Przewidziane jest również zbudowanie dwóch zatok autobusowych, chodników oraz infrastruktury przystankowej, takiej jak biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

Zmiany te mają na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżowania dla mieszkańców Lublina.

fot. materiały prasowe

Jeden komentarz do “Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną. Będą utrudnienia dla kierowców!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *