ChełmNa sygnaleWiadomościZ regionu

30-latek z Chełma odpowie za czynną napaść na ratownika medycznego

30-letni mieszkaniec Chełma odpowie za czynną napaść na ratownika medycznego. Do zdarzenia doszło w momencie, gdy pokrzywdzony udzielał pomocy medycznej ofiarom zdarzenia drogowego. Napastnikowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Pawłów na terenie gminy Rejowiec Fabryczny. Załoga karetki pogotowia udzielała pomocy medycznej dwóm mężczyznom potrąconym przez samochód.

W pewnym momencie jeden ze stojących w pobliżu mężczyzn podszedł do ratownika medycznego i w trakcie prowadzonych przez niego czynności kilkukrotnie go uderzył. Napastnik groził również medykowi pozbawieniem życia.

Wcześniej napastnik obserwował z oddali i aktywnie komentował pracę załogi karetki. Jeszcze tego samego dnia pokrzywdzony złożył zawiadomienie na policję.

– Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu w Rejowcu Fabrycznym i kryminalni z chełmskiej komendy, którzy szybko wytypowali i zatrzymali sprawcę. To 30-letni mieszkaniec Chełma – mówi komisarz Ewa Czyż z chełmskiej policji.

30-latkowi zostały już przedstawione zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego i kierowania gróźb pozbawienia życia.

– Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie wypitym alkoholem i zdenerwowaniem, gdyż potrąceni przez samochód mężczyźni byli wcześniej gośćmi na jego urodzinowym przyjęciu – dodaje komisarz Ewa Czyż.

Prokurator przychylił się do wniosku policji o areszt tymczasowy dla 30-latka.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pobił i okradł 62-latka. Mieszkaniec Cycowa odpowie za rozbój

Mężczyzna stanął już przed Sądem Rejonowym w Krasnymstawie, który podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

3 komentarze do “30-latek z Chełma odpowie za czynną napaść na ratownika medycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *