EkoLublinWiadomości

Festiwal przyrodniczy w Parku Rury. W programie gry, warsztaty i wspólne sadzenie drzew

W najbliższą sobotę, 28 października, Park Rury zamieni się w arenę proekologicznych działań i zabaw dla mieszkańców miasta. Sadzenie drzew, ekologiczne warsztaty i nowy mural – to tylko niektóre z atrakcji festiwalu przyrodniczego.

W ramach proekologicznej inicjatywy „Czyste, Zielone Miasta” Stowarzyszenia Program Czysta Polska, którą w tym roku wsparło Miasto Lublin, Park Rury stanie się miejscem wspólnego sadzenia roślin i zacieśnienia więzi z naturą.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kolejne topole ze statusem pomnika przyrody

Zaplanowane na godzinę 11:00 wydarzenia, wpisuje się w szeroko zakrojone działania miasta na rzecz ochrony środowiska.

– Dbałość o środowisko naturalne i zachowanie zasady zrównoważonego rozwoju to nasza misja. To doskonała okazja do promocji postaw proekologicznych wśród mieszkanek i mieszkańców naszego miasta – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Festiwal rozpocznie się w okolicach wiaduktu wzdłuż ul. Filaretów, gdzie uczestnicy wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia i Miasta posadzą około 500 nowych drzew. Jeśli masz swoje narzędzia ogrodnicze, zabierz je ze sobą. Dla tych, którzy ich nie mają, organizatorzy będą mieli zapasowy sprzęt.

Ale to nie wszystko. Wydział Ochrony Środowiska oraz Wydział Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin zaproszą o udziału w grach i warsztatach ekologicznych. Jak informują organizatorzy, każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zielone serce miasta bije coraz mocniej. Trwają jesienne nasadzenia w centrum Lublina

W ramach akcji, na budynku Astorii przy Al. Racławickich 2A, pojawi się też nowy mural z motywami roślin i zieleni. Co ciekawe, do jego stworzenia zostanie użyta specjalna farba fotokatalityczna, która posiada właściwości neutralizujące szkodliwe substancje zawieszone w powietrzu. Odsłonięcie muralu nastąpi o godzinie 10:00.

Stowarzyszenie Program Czysta Polska działa od 2019 roku i ma na celu promowanie integracyjnych inicjatyw społecznych oraz edukację w zakresie ochrony środowiska. Do tej pory udało się zasadzić niemal 7 tysięcy drzew i krzewów oraz zebrać ponad 24 ton odpadów. W 2022 roku do akcji „Czyste, Zielone Miasta” przystąpiło 45 średnich i dużych miast, a finał tegorocznej edycji akcji odbędzie się nigdzie indziej tylko w Lublinie.

Sobotni festiwal to wyjątkowa okazja, aby wziąć sprawy środowiska w swoje ręce.

Festiwal Przyrodniczy
fot. materiały organizatora | Festiwal przyrodniczy w Lublinie

Jeden komentarz do “Festiwal przyrodniczy w Parku Rury. W programie gry, warsztaty i wspólne sadzenie drzew

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *