LublinNa sygnaleWiadomości

Inwestycja w akcje gazociągu okazała się oszustwem. 65-latek stracił ponad 80 tys. złotych

Wczoraj na policję zgłosił się 65-letni mieszkaniec Lublina, twierdząc, że padł ofiarą wyrafinowanego oszustwa. Mężczyzna uwierzył w obietnicę pewnej inwestycji w akcje gazociągu. Lublinianin stracił ponad 80 tysięcy złotych.

Oszustwo zaczęło się od z pozoru niewinnej informacji znalezionej w Internecie. 65-latek z Lublina natknął się na ofertę inwestycji w akcje gazociągu. Jak mówi nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji, mężczyzna wypełnił formularz zgłoszeniowy, podając swoje dane i numer telefonu.

Niebawem skontaktowała się z nim osoba podająca się za przedstawiciela firmy zarządzającej gazociągiem.

– W trakcie następnych rozmów sprawca przekonał, by mężczyzna wpłacił kilkaset złotych na inwestycję, na której na pewno nie straci – dodaje nadkomisarz Gołębiowski.

Oszust nie poprzestał na tym. Nakłonił starszego pana do zainstalowania na swoim urządzeniu specjalnej aplikacji, która w rzeczywistości okazała się programem do zdalnej obsługi komputera, zwanym „zdalnym pulpitem”. To otworzyło drogę do zaciągnięcia kredytu i wypłaty pieniędzy z konta pokrzywdzonego. Straty wyniosły ponad 80 tysięcy złotych.

>>> CZYTAJ TAKŻE : 60-latek „nabity” w inwestycje na giełdzie. Stracił 111 tys. złotych

Gdy mężczyzna zdał sobie sprawę z tego, co się stało, natychmiast zgłosił sprawę na policję.

– Teraz ustalamy wszystkie okoliczności tej sprawy. Apelujemy o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi świadczenie usług finansowych – podkreśla rzecznik lubelskiej Policji.

Czy zatem można chronić się przed tego typu oszustwami? Policja radzi, aby zawsze weryfikować tożsamość osoby, z którą zamierzamy podjąć jakiekolwiek działania finansowe. Zawsze warto też skonsultować taką decyzję z osobami, które mogą mieć więcej doświadczenia w inwestycjach czy finansach.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *