Na sygnaleŚwidnikWiadomościZ regionu

Wymienili rynny, potem okradli właściciela

Trzej obywatele Rumunii okradli 76-letniego mieszkańca Piask, który wynajął ich do wymiany orynnowania w swoim domu. Do kradzieży doszło w trakcie rozliczania wykonanej usługi. Ich łupem padło ponad 9 tysięcy złotych.

Policjanci ze Świdnika zatrzymali trzech obywateli Rumunii w wieku 18, 30 i 37 lat, podejrzewanych o kradzież ponad 9 tysięcy złotych z koperty należącej do 76-letniego mieszkańca Piask.

Do zdarzenia doszło w czerwcu tego roku. Mężczyźni zostali wynajęci przez 76-latka do wymiany orynnowania jego domu. W trakcie rozliczenia za wykonaną pracę, obywatele Rumunii skorzystali z chwili nieuwagi 76-letniego mężczyzny i zabrali więcej niż im się należało z koperty należącej do właściciela budynku. Następnie w pośpiechu opuścili teren posesji. Gdy mieszkaniec Piask zorientował się, że jego wszystkie oszczędności zniknęły, zawiadomił policję.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pobił i okradł nieznajomego. Za rozbój odpowie w warunkach recydywy

– Policjanci ustalając okoliczności zdarzenia dotarli do mężczyzn. W trakcie przesłuchania przyznali się do winy. Przeprosili za zaistniałą sytuację i oddali pieniądze tytułem naprawienia wyrządzonej szkody. Zabezpieczono od nich łącznie pieniądze w kwocie ponad 15 tysięcy złotych – mówi komisarz Magdalena Szczepanowska z policji w Świdniku.

Teraz sprawa trafi do sądu, który zdecyduje o dalszym losie mężczyzn.

fot. Policja

Jeden komentarz do “Wymienili rynny, potem okradli właściciela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *