Na sygnaleRadzyń PodlaskiWiadomościZ regionu

Potrącenie 16-latka na przejeździe rowerowym w Radzyniu Podlaskim

Wczoraj po południu w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Jana Pawła II doszło do potrącenia 16-letniego rowerzysty. Kierowca Peugeota nie wyhamował i uderzył w cyklistę na przejeździe rowerowym przecinającym jezdnię. Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godziną 15:00 w Radzyniu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 16-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego jadący rowerem po chodniku na ulicy Jana Pawła II nagle wjechał na przejazd dla rowerów przecinający jezdnię. W tym momencie został potrącony przez samochód marki Peugeot, którym kierował 40-letni mieszkaniec Radzynia. W wyniku wypadku cyklista doznał obrażeń ciała i został przewieziony o szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że obaj uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

– Wyjaśniamy wszystkie okoliczności wypadku drogowego oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze – mówi podkomisarz Piotr Mucha z radzyńskiej policji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 19-latka wbiegła wprost pod nadjeżdżający samochód

I dodaje: – Okres letni to sezon na jednoślady. Kierujący pojazdami powinni o tym pamiętać i zwracać uwagę na rowerzystów. Szczególną ostrożność na drodze powinni zachować także cykliści. Bo to właśnie ta grupa niechronionych uczestników ruchu, do których należą rowerzyści i piesi, w zderzeniu z samochodem doznają poważnych obrażeń ciała. Przewidujmy zagrożenia na drodze, stosujmy się do znaków i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, ponieważ dzięki temu można uniknąć tragedii.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *