WiadomościZ regionuZamośćZdrowie

„Dobry posiłek”: Zamojski Szpital Niepubliczny stawia na nowoczesną dietetykę

„Stary” szpital w Zamościu wkracza na nową ścieżkę zdrowia, dzięki programowi „Dobry posiłek w szpitalu”. Program zyskuje coraz więcej zwolenników i przynosi wymierne korzyści dla pacjentów.

W Zamościu tradycja idzie w parze z nowoczesnością, a najlepszym tego przykładem jest Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. Jest to jedna z pierwszych placówek, która przystąpiła do ministerialnego programu pilotażowego o nazwie „Dobry posiłek w szpitalu”. Program, który zyskał akceptację Narodowego Funduszu Zdrowia, realizowany jest od 13 października.

W myśl zawartej umowy, szpital zobowiązany jest do zapewnienia pacjentom wyżywienia dopasowanego do ich wieku i stanu zdrowia. Ale to nie wszystko. W ramach inicjatywy pacjenci mają również dostęp do porad dietetycznych, a szpitale uczestniczące w pilotażu muszą publikować fotografie podawanych potraw i jadłospisy z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

– Mam nadzieję, że podjęte działania spowodują, że pacjenci będą trochę lepiej wspominać pobyt w naszej placówce i dzięki odpowiedniemu doborowi diety oraz poradom specjalistów będą szybciej wracać do zdrowia – mówi Damian Miechowicz, prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o.

Nie można też zapomnieć o finansowaniu. Stara, ale innowacyjna placówka otrzyma dodatkowe środki w wysokości ponad 208 tys. zł do końca bieżącego roku. To jednak dopiero początek, gdyż program pilotażowy ma zakończyć się dopiero w czerwcu przyszłego roku, co otwiera drogę do dalszych inwestycji w zdrowie pacjentów.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pacjenci zjedzą lepiej. Nowa pralnia i kuchnia za 38 mln zł w szpitalu przy al. Kraśnickiej (foto)

Czy inicjatywa „Dobry posiłek” zrewolucjonizuje podejście do zdrowia i komfortu pacjentów? Zamojski Szpital Niepubliczny już teraz podnosi poprzeczkę, stawiając na holistyczne podejście do opieki zdrowotnej, które zaczyna się już od talerza.

fot. wikimedia commons | Zamojski Szpital Niepubliczny

2 komentarze do “„Dobry posiłek”: Zamojski Szpital Niepubliczny stawia na nowoczesną dietetykę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *