LubelskieWiadomościZ regionu

Policja stawia na technologie 3D. Na Lubelszczyźnie powstają nowe posterunki

Modułowy Posterunek Policji w Piszczacu to nowość na mapie Lubelszczyzny. Powstaje z wykorzystaniem innowacyjnej technologii 3D w systemie „zaprojektuj-wybuduj”. Jest to część szerszego planu rozbudowy posterunków w województwie lubelskim.

W Piszczacu (powiat bialski) trwają prace nad budową nowego posterunku Policji. Unikalny w swoim rodzaju obiekt powstaje przy wykorzystaniu technologii modułowej 3D. To nowatorskie podejście do budowy ma zapewnić szybkość realizacji projektu oraz jego funkcjonalność.

Budowę Posterunku zaplanowano w trybie „zaprojektuj-wybuduj”, a za jej realizację odpowiada firma UNIHOUSE. Umowa z wykonawcą została podpisana na początku tego roku, a dokładnie 4 stycznia, w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

– W pierwszej kolejności została wykonana kompletna dokumentacja projektowo-kosztorysowa wraz z niezbędnymi uzgodnieniami. Następny etap to montaż gotowych modułów 3D na placu budowy z infrastrukturą techniczną oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie – informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Nowy posterunek to nie tylko budynek administracyjno-biurowy o powierzchni 150 m2 z wydzielonymi pomieszczeniami dla interesantów, sanitariatami oraz pomieszczeniami technicznymi i magazynowymi, ale także 55-metrowy budynek garażowy. Obydwa obiekty będą w pełni wyposażone i funkcjonalne. Przestrzeń wokół budynku również zostanie zagospodarowana. Pojawią się tam miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów oraz utwardzone ciągi komunikacyjne. Nie zabraknie również zieleni.

>>> CZYTAJ TAKŻE: W Kocku powstaje klasa o profilu mundurowym. Pierwsza w powiecie lubartowskim

Ale to nie jedyne inwestycje w regionie. W toku są również prace budowlane posterunków w powiecie biłgorajskim, chełmskim i kraśnickim. Jeszcze w tym roku nowego posterunku Policji doczekają się mieszkańcy gminy Niedrzwica Duża.

Posterunek Policji w Piszczacu budowany w technologii 3D
fot. Policja
Posterunek Policji w Piszczacu budowany w technologii 3D
fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *