KoncertyKultura

„Wodecki, Grechuta – akustycznie”. Miasto zaprasza na koncert

Miasto zaprasza na koncert „Wodecki, Grechuta – akustycznie” w wykonaniu zespołu Ambitus. Wydarzenie odbędzie się 14 marca w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Wstęp  jest bezpłatny.

Koncert odbędzie się w czwartek, 14 marca, o godz. 17:00 w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5.

Wydarzenie to okazja by usłyszeć najbardziej znane przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz Marka Grechuty – dwóch wybitnych artystów, których ponadczasowa twórczość znana jest wszystkim pokoleniom Polaków.

W programie przewidziano m.in.: „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Rzuć to wszystko co złe”, „Wiosna – ach to ty”, „Dni, których nie znamy”, a także inne utwory z wyjątkowymi tekstami J. Kofty, A. Osieckiej, W. Młynarskiego, A. Mickiewicza oraz K. I. Gałczyńskiego.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Koncert Chopinowski w Lublinie

Swoje aranżacje, w oparciu o śpiew i instrumenty akustyczne, zaprezentuje kameralny kwartet Ambitus w składzie: Robert Protasewicz – wokal, instrumenty perkusyjne, Krzysztof Chromiński – fortepian, Marek Matwiejczyk – akustyczna gitara basowa, kontrabas oraz Adriana Masiak – skrzypce, wokal.

– Serdecznie zapraszamy wszystkie mieszkanki i mieszkańców, niezależnie od wieku, do udziału w organizowanym przez Miasto koncercie. Wydarzenie będzie wspaniałą okazją do wzmacniania relacji rodzinnych oraz wspólnej, międzypokoleniowej zabawy. To kolejne spotkanie zaplanowane z myślą o integracji całej społeczności naszego miasta – mówi Anna Augustyniak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Udział w koncercie „Wodecki, Grechuta – akustycznie” jest bezpłatny, na wydarzenie obowiązują wejściówki.

Odbiór nieodpłatnych zaproszeń będzie możliwy od poniedziałku , 11 marca, w godz. 8:00-15:00 w siedzibie Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 23 (p.107).

Jeden komentarz do “„Wodecki, Grechuta – akustycznie”. Miasto zaprasza na koncert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *