LublinNa sygnaleWiadomości

Chciał zarobić na handlu walutami. Stracił 300 tys. złotych

Łącznie 300 tys. złotych stracił 65-letni mieszkaniec Lublina, który padł ofiarą cyberoszustwa. Mężczyzna chciał zainwestować w kryptowaluty. Za namową oszustów założył nowe konto i zainstalował aplikację tzw. zdalny pulpit, dając tym samym przestępcom pełny dostęp do pieniędzy.

W ostatnim czasie na komisariat policji w Lublinie zgłosił się 65-letni mieszkaniec miasta.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Szwajcarski pracownik platformy wiertniczej okazał się oszustem. 67-latka straciła ponad 27 tys. zł

– Mężczyzna oświadczył, że w chciał zarobić na handlu walutami. W związku z tym zgodził się na ofertę firmy internetowej – relacjonuje nadkom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

Mężczyzna został poproszony o założenie nowego rachunku bankowego, a następnie przelanie tam wszystkich oszczędności. Za namową oszustów 65-latek zainstalował również oprogramowanie tzw. zdalny pulpit dzięki czemu sprawcy uzyskali pełen dostęp do jego pieniędzy.

Pieniądze, łącznie 300 tys. złotych, natychmiast zostały przelane na giełdę kryptowalut. Potem ślad po nich zaginął.

Sprawą zajmują się lubelscy policjanci.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: 51-latka omal nie straciła oszczędności. Uchronił ją pracownik banku

– Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy próbach inwestycji. Nie należy wierzyć w zapewnienia osoby, która proponuje szybki i wysoki zysk. Nie zgadzajmy się na instalowanie na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnego kierowania urządzeniem, nawet jeśli rzekomy doradca inwestycyjny zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania. Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili. Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić Policję – uczula nadkom. Kamil Gołębiowski.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

Jeden komentarz do “Chciał zarobić na handlu walutami. Stracił 300 tys. złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *