LublinWiadomości

Fundacja „Spiżarnia dla pokoleń” ponownie wspomoże uzdolnionych uczniów

Już po raz drugi Fundacja „Spiżarnia dla pokoleń” ogłasza nabór na stypendia dla uzdolnionych uczniów z woj. lubelskiego. Zgłoszenia można wysyłać do 19 lipca.

O wsparcie będą mogli ubiegać się uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do 18. roku życia. Przy wyborze stypendystów brane pod uwagę są m.in. wyniki w nauce oraz osiągnięcia artystyczne lub sportowe, pozaszkolna aktywność, zaangażowanie społeczne, a także kwestie materialne. Stypendium będzie wypłacane uczniom przez pięć miesięcy, od września br. do końca stycznia 2025 r.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ponad 110 tys. palet i 3,5 tys. kursów. Lubelska Spiżarnia podsumowuje miniony rok

– Zaledwie kilka dni temu zakończyliśmy pierwszą edycję programu stypendialnego, a już zaczynamy drugi program. Robimy to, mówiąc obrazowo, aby zmotywować młodych ludzi do podejmowania i kontynuowaniu wysiłków w realizowaniu swoich marzeń i żeby w przyszłości mogli powiedzieć, że na początku swojej ścieżki rozwoju dostali wsparcie od naszej fundacji. Dla nas, fundatorów, będzie to już bardzo dużo, że w taki sposób mogliśmy pomóc – mówi Katarzyna Rzechowska, koordynator Fundacji „Spiżarnia dla pokoleń”.

Fundacja „Spiżarnia dla pokoleń” została powołana do życia w ubiegłym roku przez firmę Spiżarnia, która od 19 lat dostarcza Polakom mieszkającym za granicą rodzime produkty. Główną ideą Fundacji jest wspieranie młodych talentów, zarówno wśród dzieci pracowników jak i młodzieży z województwa lubelskiego. Do tej pory ze wsparcia skorzystały m.in. lubelskie Domy Dziecka, Stowarzyszenie Brata Alberta w Lublinie, lubelskie Szkoły Specjalne. Fundacja ostatnio otworzyła też salę Spiżarnia Talentów na oddziale Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

W pierwszym programie stypendia fundacji uzyskało dziewięciu zdolnych uczniów z Lublina i regionu lubelskiego. Byli wśród nich m.in. młodzi muzycy, tancerze, sportowcy jeżdżący konno, uprawiający szermierkę czy grający w piłkę nożną.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Młodzi naukowcy Politechniki Lubelskiej ze stypendiami ministra nauki

– Z jednej strony jest w nich pasja i determinacja, co nas bardzo cieszy, a z drugiej skromność. Ci młodzi ludzie mają ogromną motywację i nie boją się mówić o planach na przyszłość. Kibicujemy im z całego serca – mówi Katarzyna Rzechowska.

Wyniki naboru na semestr jesienno-zimowy zostaną ogłoszone do 20 sierpnia.

fot. Spiżarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *