poniedziałek, 8 czerwca, 2026
LublinNa sygnaleWiadomości

Kryminalna przeszłość zakończona deportacją. 24-latek z Ukrainy opuścił Polskę

Policjanci z Lublina, we współpracy ze Strażą Graniczną, doprowadzili do wydalenia z kraju 24-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna od kilku lat miał na koncie szereg przewinień – od posiadania narkotyków, po łamanie sądowych zakazów i kolejne wykroczenia drogowe. Teraz przez pięć lat nie może wrócić nie tylko do Polski, ale i do całej strefy Schengen.

Decyzja o deportacji była konsekwencją wielokrotnych konfliktów z prawem. Pierwsze zarzuty kryminalne mężczyzna usłyszał w 2023 roku, kiedy został zatrzymany za posiadanie narkotyków. Rok później ponownie wpadł w ręce funkcjonariuszy – również z tym samym nielegalnym towarem.

Nie były to jednak jego jedyne problemy. 24-latek nagminnie łamał przepisy ruchu drogowego. Sąd nałożył na niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, ale i tego nakazu mężczyzna nie respektował. Kilka tygodni temu znów został zatrzymany – tym razem na terenie 1. komisariatu, gdzie usłyszał kolejne zarzuty.

Na przestrzeni ostatnich lat obywatel Ukrainy był trzykrotnie poszukiwany, a za wcześniejsze przestępstwa spędził za kratkami ponad rok.

Wobec tak „bogatej ” historii policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skierowali wniosek do Straży Granicznej o zobowiązanie cudzoziemca do opuszczenia kraju. Decyzja została wydana i 24-latek wczoraj opuścił Polskę.

Ma zakaz ponownego wjazdu do naszego kraju oraz innych państw strefy Schengen przez najbliższe pięć lat.

Fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.