LublinNa sygnaleWiadomości

Pijany 51-latek z zakazem kierowania ukradł samochód z budowy

Policjanci z trzeciego komisariatu w Lublinie zatrzymali 51-letniego mężczyznę, który ukradł samochód marki Citroen z budowy, na której pracował. Sprawca był poszukiwany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Mężczyźnie grozi do 7,5 roku więzienia.

W miniony wtorek, policja w Lublinie otrzymała zgłoszenie o kradzieży samochodu. 31-letni właściciel pojazdu podejrzewał o ten czyn swojego 51-letniego współpracownika z budowy, na której razem pracowali. Wartość strat mężczyzna oszacował na ponad 12 tysięcy złotych.

Informacja o zdarzeniu natychmiast trafiła do lubelskich mundurowych. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali auto na jednej z ulic Lublina. Za kierownicą siedział podejrzany 51-latek, który okazał się być kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Podczas dalszych czynności ustalono, że mężczyzna miał dwa prawomocne zakazy kierowania pojazdami oraz był poszukiwany do odbycia 1,5 roku więzienia.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Kierowca był tak pijany, że alkomat odmówił współpracy

– 51-latek wczoraj usłyszał zarzuty kradzieży samochodu oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, pomimo obowiązujących zakazów i w warunkach recydywy – mówi nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Niedługo trafi do zakładu karnego. Mężczyźnie grozi nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

Jeden komentarz do “Pijany 51-latek z zakazem kierowania ukradł samochód z budowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *