LublinNa sygnale

Recydywista odpowie za kradzieże o wartości 150 tysięcy złotych

Policja zatrzymała Lublinianina specjalizującego się w kradzieżach biżuterii, zegarków, monet kolekcjonerskich oraz sprzętu elektronicznego. 44-letni multirecydywista odpowiedzialny jest za serię włamań do domów i mieszkań. Łączne straty oszacowano na ponad 150 tysięcy złotych. 

Sprawca usłyszał łącznie siedem zarzutów i został tymczasowo aresztowany. Serii włamań dokonano na początku roku w lubelskiej dzielnicy Czechów, głównie do domów i mieszkań. Recydywista celował w kosztowności, szczególnie w złotą i srebrną biżuterię, zegarki, elektronikę oraz monety kolekcjonerskie. Szacuje się, że łączne straty wyniosły ponad 150 tysięcy złotych.

Zatrzymanie sprawcy to wynik skoordynowanych działań policjantów z komisariatu 5. oraz z jednostki do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Analiza pozostawionych śladów umożliwiła ustalenie, że za tymi przestępstwami może stać 44-letni mieszkaniec Lublina, który aktualnie przebywa w zakładzie karnym. Funkcjonariusze przeszukali jego ostatnie miejsce zamieszkania, gdzie znaleźli liczne przedmioty pochodzące z włamań. Zabezpieczyli m.in. biżuterię oraz różnorodne kosztowności.

Wczoraj mężczyzna usłyszał siedem zarzutów kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *