EdukacjaLublin

Sympozjum Naukowe Elektryków i Informatyków. Studenci pochwalą się swoimi osiągnięciami

Skupiają studentów o podobnych zainteresowaniach oraz stwarzają przestrzeń do rozwijania wiedzy, pasji i kompetencji miękkich. Mowa o studenckich kołach naukowych, które są ważnym elementem życia akademickiego. Stanowią także ogromny potencjał, który warto wzmacniać.

Już po raz 14. w czwartek, 11 kwietnia, w godz. 10:00-17:00 w sali 403B na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej odbędzie się Sympozjum Naukowe Elektryków i Informatyków. Podczas wydarzenia usłyszeć będzie można, czym zajmują się studenckie koła naukowe oraz jakie mają osiągnięcia.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Dzień Kariery na lubelskiej WySPIE

– Ich spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń, dzielenia się dobrymi praktykami, ale również prezentacji osiągnięć naukowych i integracji pomysłów na wspólne działania. Zależy nam bowiem na wzajemnym inspirowaniu się studentów, dzięki czemu będą powstawać bardziej kreatywne działania – mówi przewodniczący komitetu organizacyjnego sympozjum prof. Paweł Mazurek.

Podczas wydarzenia odbędą się prezentacje naukowe i panele dyskusyjne, w których studenci przedstawią swoje projekty i wyniki badań. Ich tematyka jest różnorodna. Od zegara biurkowego z wbudowanym czujnikiem czadu oraz czujnikami mierzącymi podstawowe parametry meteorologiczne, poprzez platformę mobilną sterowaną ruchem ręki i skafander ekspedycyjny na ekstremalnie niskie temperatury, aż po Oriona V- łazika marsjańskiego, który uczestniczy w zawodach ERC czy zdalnie sterowane modele samochodów w skali 1:10.

Jak podkreślają organizatorzy, sympozjum ma też ważny wymiar naukowy, bo studenci wygłoszą referaty, w których przedstawią wyniki prowadzonych przez nich badań. Jest to dla nich okazja do przećwiczenia umiejętności z zakresu wystąpień publicznych.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Muzeum Nadwiślańskie i Uniwersytet Przyrodniczy będą współpracować

– Wybrane i pozytywnie zrecenzowane opracowania zostaną skierowane do druku w czasopismach naukowo-technicznych punktowanych na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego lub zostaną wydane w materiałach pokonferencyjnych w postaci monografii. Będzie to ważna publikacja dokumentująca poziom kompetencji nabytych przez studentów podczas realizacji innowacyjnych projektów kół naukowych – mówi prof. Paweł Mazurek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *