EdukacjaLublinWiadomości

Mobilne laboratorium zaparkowało na kampusie lubelskiej uczelni

Mobilne laboratorium GC Calibron zaparkowało na kampusie Politechniki Lubelskiej. Przeznaczone jest do szybkiego reagowania w przemyśle ciężkim: energetycznym oraz naftowo-gazowym.

Laboratorium, które powstało w firmie GC Energy z Rzeszowa, naszpikowane jest nowoczesnym sprzętem umożliwiającym pomiary elektryczne, diagnostykę kabli i urządzeń średniego oraz niskiego napięcia. To także narzędzie do szczegółowej analizy parametrów sieci elektrycznych, pomiaru i certyfikacji okablowania światłowodowego, strukturalnego, diagnostyki i rozwiązywania problemów z siecią LAN, testowanie instalacji telewizji przemysłowej oraz testowanie wydajności sieci.

Są tu także stanowiska do kalibracji czujników i przetworników, wykonywania testówi pomiarów sieci przemysłowych. Ponadto stanowiska do inspekcji i certyfikacji zaworów bezpieczeństwa.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Światowy lider branży IT wesprze lubelskie szkoły

Dodatkowo, GC Calibron posiada drona, wyposażonego w kamery termowizyjne, wizyjne oraz do badania składu powietrza. Dzięki niemu możliwe jest przeprowadzanie inspekcji technicznych z powietrza, co umożliwia kontrolę farm wiatrowych, fotowoltaicznych, słupów energetycznych oraz wszelkiego rodzaju masztów i kominów przemysłowych.

Z wizyty GC Calibron skorzystali studenci kilku kierunków PL. Była to dla nich niepowtarzalna okazja do zobaczenia nowoczesnych urządzeń w praktyce i zrozumienia, jak zdobywana przez nich wiedza teoretyczna może być zastosowana w rzeczywistych warunkach przemysłowych.

Laboratorium na kółkach zaparkowało na kampusie lubelskiej uczelni
fot. PL

Jakub Karpiński, student inżynierii pojazdów, nie kryje zaskoczenia: – Nie sądziłem, że tak wiele sprzętu może znaleźć się w tak małym formacie. Na zajęciach uczymy się teorii, a tutaj mieliśmy okazję spotkać się z rzeczywistymi rozwiązaniami, które są nowością na rynku.

Z kolei Brajan Gąbka, student inżynierskich zastosowań informatyki w elektrotechnice, zadowolony jest z kontaktu z przedstawicielami firmy: – Mogliśmy porozmawiać z osobami, które na co dzień obsługują te urządzenia. Nawet jeśli opisy są dostępne w internecie, to nie to samo, co rozmowa z ludźmi, którzy pracują z tym sprzętem.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lublin stawia na rozwój branży kreatywnej

Emil Wójcik, również student inżynierskich zastosowań informatyki w elektrotechnice, zainteresowany jest praktykami lub stażem w GC Energy: – Niedługo będę pisał pracę inżynierską i powoli zaczynam myśleć o przyszłości. Taki kontakt z firmą jeszcze podczas nauki to świetna okazja, aby zdobyć praktyczne doświadczenie.

– Jeśli studenci przedstawią poważną chęć odbycia praktyk, zorganizujemy je dla nich. Zapewnimy odpowiednie wsparcie, przydzielimy mentora i zbudujemy ścieżkę rozwoju – obiecuje Iwona Pietrucha, HR Manager w GC Energy i dodaje: – Absolwenci Politechniki Lubelskiej są dla naszej firmy szczególnie interesujący. Obecnie zatrudniamy kilka takich osób. Jesteśmy bardzo elastyczni i oferujemy im również możliwość pracy zdalnej. Poza tym z Lublina do Rzeszowa jest teraz bardzo dobry dojazd.

Laboratorium na kółkach zaparkowało na kampusie lubelskiej uczelni
fot. PL | Mobilne laboratorium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *