BiznesLubelskieWiadomości

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju uruchamia akcję pożyczkową dla przedsiębiorców z Lubelszczyzny

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju zapowiada nową, korzystną dla przedsiębiorców akcję pożyczkową. Fundusz przeznaczy 35 mln zł na preferencyjne pożyczki, których oprocentowanie będzie zaczynało się od 1,24% w skali roku, na zasadach pomocy de minimis. To szansa dla lokalnych firm na zdobycie potrzebnych środków finansowych.

Akcja pożyczkowa jest wynikiem współpracy pomiędzy Zarządem Województwa Lubelskiego a prezesem LRFR, Rafałem Langiewiczem. Przedsiębiorcy z Lubelszczyzny już od najbliższego piątku, 21 lipca, będą mogli składać wnioski o pożyczki zarówno w oddziałach LRFR, jak i online. Warunki cenowe utrzymają się przez dwa tygodnie, do 6 sierpnia. Jest to doskonała okazja dla firm, które planują inwestycje lub chcą poprawić swoją płynność finansową.

Pomoc de minimis to forma wsparcia publicznego udzielanego przez państwo przedsiębiorstwom na podstawie przepisów Komisji Europejskiej. Maksymalna kwota pomocy, jaką można przyznać jednemu podmiotowi gospodarczemu w ciągu 3 lat, wynosi 200 tys. euro.

Proces oceny pożyczkowej opiera się na dwóch kryteriach określonych przez Komisję Europejską: analizie kondycji finansowej przedsiębiorstwa oraz jakości prawnego zabezpieczenia. Jednak najważniejszym elementem oceny jest innowacyjność i konkurencyjność przedsięwzięcia.

– Zależy nam na tym, aby wspierać rozwój firm na Lubelszczyźnie. Chcemy dać naszym przedsiębiorstwom możliwość zmniejszenia kosztów prowadzonych inwestycji i utrzymania bieżącej płynności finansowej – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej marszałek Jarosław Stawiarski.

Dzięki aneksowi podpisanemu z Województwem Lubelskim w czerwcu br. Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju będzie wdrażać środki finansowe z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Łącznie z wcześniej przekazanymi finansami z RPO 2007-2013 jest to 468 mln zł. Pieniądze te w formie pożyczek trafią do przedsiębiorców z regionu. Obecnie są to cztery rodzaje instrumentów finansowych, czyli pożyczki inwestycyjne, hipoteczne, obrotowe i konsolidacyjne.

Przez ostatnie półtora roku działalności Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju zainwestował ponad 67 mln zł, wspierając przedsiębiorców województwa lubelskiego, mikrofirmy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Ogromne zainteresowanie tą formą wsparcia w regionie jest widoczne w liczbie 315 wniosków o łącznej wartości blisko 170 mln zł, które wpłynęły do Funduszu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju otrzyma unijne środki na wsparcie firm z regionu

Siedziba Spółki mieści się w Lublinie na parterze budynku Lubelskiego Centrum Konferencyjnego przy ul. Artura Grottgera 2. Fundusz posiada również stacjonarne oddziały na terenie woj. lubelskiego: w Chełmie (ul. Mickiewicza 37), Zamościu (ul. Partyzantów 94) i Białej Podlaskiej (ul. Warszawska 14).

Wnioski o pożyczki można również składać w formie elektronicznej. Więcej szczegółów na stronie internetowej: lrfr-lubelskie.pl.

Jeden komentarz do “Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju uruchamia akcję pożyczkową dla przedsiębiorców z Lubelszczyzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *