EkoLublinWiadomości

W Lublinie powstanie kolejny mobilny punkt zbiórki elektrośmieci

Kolejny mobilny punkt zbiórki elektroodpadów powstanie na parkingu obok sklepu ALDI przy ul. Głuskiej 24 w Lublinie. Elektrośmieci w nowym punkcie będzie można oddać już w najbliższą sobotę, 24 lutego.

Nowy mobilny punkt, w którym bezpłatnie zostawimy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie funkcjonował na parkingu sklepu ALDI przy ul. Głuskiej 24, w godzinach od 9:00 do 14:00.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Miasto stawia na recykling, …a za brak segregacji dostaniemy czerwoną kartkę

– Będzie to specjalnie oznakowany samochód typu bus, do którego będzie można przynieść zarówno małe jak i duże elektroodpady – informuje Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Elektrośmieci w nowym punkcie będzie można zostawić w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

Comiesięczne zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego prowadzone są również przed hipermarketami: Auchan przy ul. Chodźki 14, E. Leclerc przy ul. Zana 19 i ul. Turystycznej 1 oraz Bricoman przy al. Kraśnickiej 128, a także przed wejściem do Ogrodu Botanicznego od ul. Willowej. Mobilny punkt zbierania elektrośmieci znajduje się także przed zakładem przetwarzania Polskiej Korporacji Recyklingu przy ul. Metalurgicznej 13F, która jest odpowiedzialna za ich odbiór i zagospodarowanie. W tym ostatnim punkcie elektrośmieci można oddać codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00 – 20:00.

Ponadto, małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można wrzucać do specjalistycznych, oznakowanych pojemników ustawionych w 10 lokalizacjach:

– ul. Zana 19 – trawnik po lewej stronie od głównego wejścia do CH E. Leclerc od strony ulicy Zana,
– ul. Zana 38 – pod budynkiem Inwestprojektu/Multimedii,
– al. Spółdzielczości Pracy 86 – CH Skende, parking od strony ul. Kupieckiej naprzeciwko wejścia m.in. do sklepu Biedronka,
– ul. Witolda Chodźki 14 – parking przed CH Auchan Czechów, przy wjeździe od ul. Czapskiego,
– ul. Królowej Jadwigi 19 – parking z tyłu bloku,
– ul. Żołnierska – pomiędzy blokami 7 i 13, dojazd od Al. Warszawskiej,
– ul. Braci Wieniawskich 2 – parking przy Ducat Serwis,
– ul. Tumidajskiego 24 – przy wejściu do budynku administracji osiedla,
– ul. Gęsia 19 – przy parkingu,
– ul. Pergolowa 1 – przy altanie śmietnikowej, w pobliżu wjazdu na parking.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zabytkowe miasta z niemal zerowym zużyciem energii? Naukowcy mają na to sposób

– W Lublinie można także skorzystać z bezpłatnej usługi odbioru elektroodpadów gabarytowych bezpośrednio z mieszkań i domów, a przy okazji także mniejszych urządzeń – telefonów, drukarek, telewizorów, żelazek czy mikrofalówek itp. Wystarczy wypełnić formularz na stronie odbiorydomowe.pl lub zadzwonić pod nr tel. 573 269 484 – mówi Monika Głazik.

4 komentarze do “W Lublinie powstanie kolejny mobilny punkt zbiórki elektrośmieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *