KuchniaLublinWiadomości

W Lublinie odbędzie się Festiwal produktów tradycyjnych. W roli głównej piwa kraftowe, cydr i lokalne rarytasy

Warto tak zaplanować tegoroczny trzeci weekend czerwca, żeby przynajmniej na chwilę odwiedzić Plac Teatralny w Lublinie. W sobotę i niedzielę (22-23 czerwca) przed Centrum Spotkania Kultur odbędzie się Lubelski Festiwal Jadła, Piwa i Cydru.

Podczas organizowanego przez Samorząd Województwa Lubelskiego Festiwalu produktów tradycyjnych zaprezentowane zostaną m.in. piwa kraftowe, regionalny cydr i lokalne przysmaki.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym (program)

Piwa rzemieślnicze od lat są w modzie, ale prawdopodobnie mało kto wie, że na Lubelszczyźnie również są wytwarzane.

– Będziemy gościć browary kraftowe z Lubelszczyzny. Można je znaleźć dosłownie po sąsiedzku i jest ich naprawdę sporo. Są niewielkie, to fakt, ale to wcale nie wada. Wręcz przeciwnie. Piwa rzemieślnicze są warzone przez prawdziwych pasjonatów i znawców tematu. Połączenie umiejętności, wiedzy, pracowitości  i zamiłowania pozwala na osiągnięcie doskonałych efektów w postaci świetnych, różnorodnych piw – tłumaczą organizatorzy.

Ale to nie wszystko. Tegoroczna edycja wydarzenia została połączona z konkursem Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. Dodatkową atrakcję będzie „bitwa kulinarna” pomiędzy śledziem bałtyckim, a lubelskim karpiem.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lubelski przysmak doczekał się swojego święta. Przed nami Dzień Cebularza!

Podczas wydarzenia nie zabraknie degustacji, a także występów zespołów. Będzie również możliwość zakupienia regionalnych produktów od lokalnych wytwórców.

Wstęp na Festiwal jest wolny. Stoiska, zarówno w sobotę, 22 czerwca, jak i w niedzielę, będą czynne od godziny 12:00 do 20:00, a organizatorzy zapewniają, że każdy odwiedzający będzie miał możliwość znalezienia czegoś wyjątkowego i smacznego dla siebie.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

Jeden komentarz do “W Lublinie odbędzie się Festiwal produktów tradycyjnych. W roli głównej piwa kraftowe, cydr i lokalne rarytasy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *