czwartek, 21 listopada, 2024
LublinWiadomości

W Lublinie trwa akcja „Bezpieczne wakacje”. Nie wstydź się poprosić o pomoc!

Akcja „Bezpieczne wakacje” prowadzona jest w miejscach, w których odbywają się letnie zajęcia dla dzieci i młodzieży. W ten sposób Centrum Interwencji Kryzysowej (CIK) chce przypomnieć o funkcjonowaniu telefonu zaufania dla najmłodszych mieszkańców miasta.

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, w lipcu i sierpniu br. specjaliści CIK odwiedzają lubelskie Placówki Wsparcia Dziennego, Domy Kultury oraz instytucje organizujące półkolonie i zajęcia dla najmłodszych w Lublinie. Podczas spotkań opowiedzą o telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży oraz polubownym rozwiązywaniu konfliktów.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Na Lubelszczyźnie powstanie Regionalne Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży

– Do tej pory w lipcu przeprowadzono już zajęcia dla blisko 60 dzieci korzystających z półkolonii i pobytu w Placówkach Wsparcia Dziennego – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Lubelski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży powstał w odpowiedzi na nasilającą się falę kryzysów psychicznych, szczególnie wśród młodych mieszkańców miasta. Funkcjonuje on od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 22:00, pod numerem 789 777 981. Potrzebującym pomocy młodym mieszkańcom Lublina porad udziela doświadczony psycholog, który specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą. W weekendy telefon jest czynny od godz. 9.00 do 14.00.

Uruchomienie linii wsparcia dla najmłodszych to efekt projektu „POMOC kontra przemoc” dofinansowanego ze środków europejskich. Jego całkowity koszt wyniósł blisko 322 tys. zł, z czego wkład funduszy europejskich to aż 305,5 tys. zł. Z kolei prowadzenie telefonu zaufania w weekendy sfinansowano ze środków Budżetu Obywatelskiego.

Oprócz telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, CIK prowadzi regularny, całodobowy telefon zaufania dla osób w kryzysie.

– Z tej formy wsparcia mogą skorzystać wszyscy potrzebujący pomocy, także osoby dorosłe. Całodobowy dyżur psychologiczny działa pod numerem telefonu 733 588 900 – dodaje Justyna Góźdź.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nie siedź w domu. W Lublinie rusza akcja „Aktywny senior latem”

Celem działalności Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie jest świadczenie bezpłatnej pomocy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej, prawnej, socjalnej i interwencyjnej mieszkankom i mieszkańcom Lublina pozostającym w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej m.in: przemocą w rodzinie, uzależnieniem własnym lub członka rodziny, bezradnością w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, zwłaszcza w rodzinach niepełnych, wielodzietnych, czy kryzysami osobistymi.

fot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *