LublinWiadomości

Nie siedź w domu. W Lublinie rusza akcja „Aktywny senior latem”

Lublin zaprasza najstarszych mieszkańców miasta do udziału w akcji „Aktywny senior latem”. Seniorzy przez całe wakacje będą mogli uczestniczyć w skierowanych do nich wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy warsztatach.

Miasto przez cały okres wakacji będzie udostępniało propozycje wydarzeń dla lubelskich seniorów. Wśród nich znalazły się m.in.: warsztaty artystyczne czy zajęcia tai chi. Działania w ramach akcji „Aktywny senior latem” będą prowadzone we współpracy z podmiotami działającymi na rzecz osób starszych. Najbliższe spotkanie – warsztaty z psychologiem, odbędzie się w środę, 3 lipca, w Zespole Ośrodków Wsparcia przy ul. Lwowskiej 28 w Lublinie. Ich uczestnicy dowiedzą się m.in. jak radzić sobie ze stresem.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Jarmark Jagielloński 2024. Co tym razem przygotowali organizatorzy?

– Zależy nam, żeby lubelscy seniorzy jak najpełniej skorzystali ze wszystkich wydarzeń odbywających się w naszym mieście podczas wakacji. Zdajemy sobie sprawę, że okres letni to szczególny czas, jeśli chodzi o działania aktywizacyjne dla osób starszych. Ze względu na sezon urlopowy niektóre z nich ulegają zawieszeniu, dlatego zależy nam na uzupełnieniu tej oferty – tłumaczy Anna Augustyniak, zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych.

Miasto chce zachęcić do współpracy również działające w Lublinie instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe realizujące przedsięwzięcia z myślą o osobach starszych. Zainteresowane podmioty mogą przekazywać informacje o planowanych inicjatywach do Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych UM Lublin.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Lublin.Zawodowcy”. Startuje nowy miejski projekt międzypokoleniowy

Aktualne informacje o odbywających się w mieście atrakcjach dostępne są na stronie seniorzy.lublin.eu. Jak przekazała Anna Czerwonka z biura prasowego lubelskiego Ratusza, ich wykaz będzie na bieżąco aktualizowany i uzupełniany o wydarzenia na stałe wpisujące się w miejski kalendarz imprez.

Jeden komentarz do “Nie siedź w domu. W Lublinie rusza akcja „Aktywny senior latem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *