LublinWiadomości

Lubelska sportsmanka będzie miała swój mural

Pochodząca z Lublina mistrzyni świata, rekordzistka we wspinaczce sportowej na czas Aleksandra Mirosław, doczeka się swojego muralu. Pojawi się on niebawem na ścianie jednej z kamienic w centrum miasta.

Wizerunek lubelskiej sportsmanki zostanie uwieczniony na budynku kamienicy przy ul. Krakowskie Przedmieście 55.

Jak zaznacza Anna Czerwonka z biura prasowego lubelskiego Ratusza: – „Mural ma być dodatkowym dopingiem dla zawodniczki od jej rodzinnego miasta na rozpoczynające się wkrótce, Igrzyska Olimpijskie w Paryżu”.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Mural o mocy 300 drzew w lubelskiej dzielnicy Tatary

Autorem projektu jest Michał Ćwiek, projektant i nauczyciel akademicki w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie. Mural powstanie w ramach jego pracy doktorskiej.

Pierwsze prace na budynku rozpoczną się już w najbliższą sobotę, 6 lipca. Projekt zostanie zrealizowane przy wsparciu Miasta Lublin.

Urodzona w Lublinie 30-letnia Aleksandra Mirosław, uprawia wspinaczkę sportową. Specjalizuje się we wspinaniu na szybkość. Jest dwukrotną mistrzynią świata w tej konkurencji i trzykrotną mistrzynią świata juniorów. Uczestniczka letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. To także aktualna rekordzistka świata we wspinacze sportowej na czas – w 2023 roku rekord świata poprawiała aż pięciokrotnie! Aleksandra Mirosław będzie reprezentować Polskę podczas rozpoczynających się pod koniec lipca Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

fot. Miasto Lublin

Jeden komentarz do “Lubelska sportsmanka będzie miała swój mural

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *