LublinNa sygnaleWiadomości

Włamywali się do mieszkań w Lublinie. Wpadli po policyjnej obławie

Policja zatrzymała trzech obywateli Gruzji w wieku od 41 do 46 lat, którzy włamywali się do mieszkań na terenie Lublina. Mężczyźni wpadli po policyjnej obławie, gdy próbowali wyjechać z miasta. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Pierwsze informacje o włamywaczach działających na terenie Lublina policjanci otrzymali w poniedziałek, 12 lutego.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Obudzona hałasem spłoszyła włamywacza. Okazało się, że sprawca jest dobrze znany policji

– Zastępca naczelnika wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu, podczas dnia wolnego zauważył trzech podejrzanych mężczyzn, którzy kręcili się po osiedlu. Niedługo później okazało się, że w tamtym rejonie doszło do włamania. Od tego momentu zaczęły się intensywne czynności operacyjne. Policjanci przeczesywali miasto w poszukiwaniu sprawców – przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Policji w Lublinie.

W międzyczasie na policję wpłynęły dwa kolejne zgłoszenia o włamaniu.

Obława prowadzona przez lubelskich mundurowych przyniosła efekt już po kilku godzinach.  Z informacji przekazanych przez policję wynika, że mężczyźni zostali zatrzymani na al. Solidarności, gdy próbowali wyjechać z miasta.

– Zatrzymanie było bardzo dynamiczne i brali w nim udział funkcjonariusze z kilku wydziałów. W Citroenie, którym jechali, operacyjni odnaleźli biżuterię, pieniądze i inne kosztowności pochodzące z włamań – poinformował nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Zatrzymani to obywatele Gruzji w wieku 41, 42 i 46 lat.

Wszyscy trzej trafili na komisariat gdzie udowodniono im dokonanie dwóch włamań oraz jednego usiłowania kradzieży z włamaniem. Do wszystkich przestępstw doszło w dniu zatrzymania. Łączne straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Chciał świętować swoje urodziny. Włamał się do sklepu i ukradł papierosy, alkohol i kabanosy

Podejrzani usłyszeli już zarzuty i przyznali się do popełnienia przestępstw. Na wniosek policji i prokuratury zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. Policja | Trzech obywateli Gruzji zatrzymanych po policyjnej obławie

Jeden komentarz do “Włamywali się do mieszkań w Lublinie. Wpadli po policyjnej obławie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *