LublinWiadomości

Wymiana nawierzchni na ul. Szeligowskiego. Od kiedy zmiana organizacji ruchu?

Od środy, 25 października, kierowcy korzystający z ul. Szeligowskiego muszą przygotować się na znaczące zmiany. Czasowa organizacja ruchu obejmie zawężenie jezdni i wprowadzenie ruchu jednokierunkowego. Ponadto, autobusy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazdy.

Ul. Szeligowskiego w Lublinie przejdzie gruntowną transformację. W ramach planu modernizacji nawierzchni, drogowcy będą intensywnie pracować na całym odcinku ulicy. Prace rozpoczną się już w najbliższą środę, 25 października. Ale co to oznacza dla kierowcy, rowerzysty czy pasażera komunikacji miejskiej?

Jezdnia na ul. Szeligowskiego zostanie zawężona, z zachowaniem ruchu jednokierunkowego. Ruch będzie możliwy jedynie od ul. Północnej w kierunku al. Smorawińskiego. Tak więc, jeśli planujesz podróż w przeciwną stronę, warto już teraz rozważyć alternatywne trasy.

Wszystko wróci do normy dopiero z nadejściem listopada. Do końca października możemy spodziewać się więc utrudnień i… spóźnień. To doskonały moment, aby przemyśleć korzystanie z alternatywnych środków transportu jak komunikacja miejska czy rower. Tym bardziej, że temperatury powietrza w dzień, do końca października będą utrzymywać się na poziomie kilkunastu stopni na plusie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Budowa ul. Lubelskiego Lipca ’80. Co słychać na półmetku realizowanej inwestycji? (foto)

Cały zamęt ma na celu wymianę nawierzchni na ul. Szeligowskiego. Jak podkreślają drogowcy, inwestycja jest niezbędna dla zapewnienia lepszych warunków na tej często uczęszczanej trasie.

Ostateczny efekt prac ma przynieść poprawę stanu nawierzchni i zwiększyć komfort jazdy.

Jak poinformował lubelski ZTM, od środy, 25 października, do odwołania będą obowiązywały objazdy dla linii nr 40 i N1:

objazdy komunikacji miejskiej Szeligowskiego

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *