Biała PodlaskaBiznesWiadomościZ regionu

Coraz bliżej budowy wschodniej obwodnicy Białej Podlaskiej

Wkrótce rozpocznie się budowa wschodniej obwodnicy Białej Podlaskiej. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą, który zaprojektuje pierwszy etap nowej drogi.

Planowana od lat budowa wschodniej obwodnicy Białej Podlaskiej, mająca ulżyć miastu i usprawnić ruch w układzie północ-południe, właśnie dostała zielone światło.

Obwodnica w ciągu dróg wojewódzkich nr 812 i 811

Zgodnie z założeniem, na południe od miasta obwodnica ma włączyć się w drogę wojewódzką nr 812 (Biała Podlaska – Włodawa – Chełm – Krasnystaw), co pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy na osi północ-południe z centrum Białej Podlaskiej pomiędzy DW-811 na północy i DW-812 na południu Białej Podlaskiej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Trasa S17 między Lublinem a Zamościem. Wiemy kto wybuduje 35 km ekspresówki

Pierwszy z czterech etapów budowy obwodnicy zaprojektuje firma ZNAK Gdańsk Sp. z o.o. z Pomorza, z którą Miasto właśnie podpisało umowę. Jej zakres obejmuje wykonanie kompleksowej dokumentacji technicznej i wykonawczej pozwalającej uzyskać decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i przeprowadzić procedurę przetargową na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

W pierwszym etapie, w ramach ponad 3-kilometrowego odcinka stanowiącego przedłużenie al. Solidarności, zostaną wybudowane również dwa wiadukty: nad ul. Sidorską i torami kolejowymi. Powstaną też chodniki, ścieżki rowerowe i dojazdy do posesji.

Projekt i realizacja wschodniej obwodnicy Białej Podlaskiej ma kosztować 112 mln złotych. Pieniądze Miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przetarg na budowę pierwszego odcinka obwodnicy zostanie ogłoszony najprawdopodobniej w 2025 roku.

fot. facebook

Jeden komentarz do “Coraz bliżej budowy wschodniej obwodnicy Białej Podlaskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *