LubelskieWiadomościZ regionu

Dożynki Wojewódzkie 2023 w Radawcu. Wystąpi największa gwiazda disco polo

Dożynki Wojewódzkie w tym roku odbędą się w niedzielę 27 sierpnia na lotnisku w Radawcu Dużym. Wśród atrakcji tegorocznego święta plonów nie zabraknie koncertów największych gwiazd muzyki disco polo. Zaplanowano również liczne konkursy, prezentacje, kiermasze i wystawy, które przybliżą uczestnikom bogatą tradycję lubelskiego rolnictwa.

Zbliża się jeden z najważniejszych dni w kalendarzu Lubelszczyzny – Dożynki Wojewódzkie 2023. Tegoroczne święto plonów odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia, na terenie lotniska w Radawcu Dużym, a jego uczestników czeka wiele atrakcji.

Dożynki rozpoczną się o godzinie 11:00 korowodem wieńców przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z całego województwa. Następnie odbędzie się uroczysta Msza Święta, obrzęd dożynkowy oraz ceremoniał dzielenia się chlebem. Nie zabraknie też przemówień okolicznościowych oraz rozstrzygnięcia konkursów wieńcowych.

Część artystyczną, która zacznie się o godzinie 17:00, uświetnią koncerty znanych zespołów i wykonawców, w tym Zenka Martyniuka z zespołem Akcent, Bayera czy Piotra Cugowskiego.

Dla Lubelszczyzny święto plonów ma szczególne znaczenie, gdyż rolnictwo jest jedną z kluczowych gałęzi gospodarki regionu. Dożynki Wojewódzkie to także czas świętowania i biesiady, która co roku gromadzi kilkadziesiąt tysięcy osób z całego województwa. Jak informują organizatorzy, na wydarzeniu nie zabraknie arcydzieł kulinarnych, ekologicznej żywności od lokalnych dostawców oraz atmosfery biesiady w duchu lubelskich tradycji.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Podwójna okazja dla lubelskich rolników. Trwają nabory do konkursów „Rolnik z Lubelskiego” i „Ekolubelskie”

Organizatorzy, wśród których są Województwo Lubelskie, Powiat Lubelski oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, zapraszają wszystkich, którzy chcą spędzić niezapomniany dzień, pełen atrakcji i smaków regionu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

PROGRAM DOŻYNEK WOJEWÓDZKICH:

CZĘŚĆ OFICJALNA
11:00 – Korowód wieńcowy i powitanie delegacji wieńcowych
12:00 – Uroczysta Msza Święta
13:15 – Obrzęd dożynkowy i ceremoniał dzielenia się chlebem
14:00 – Przemówienia okolicznościowe, wręczenie medali oraz rozstrzygnięcia konkursów wieńcowych

CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA
17:00 – Zenek Martyniuk/zespół Akcent
18:00 – Bayera
19:00 – Turnioki
20:30 – Piotr Cugowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *