BiznesLubelskieTurystykaWiadomościZ regionu

III Lubelskie Forum Turystyki. Inwestuj w turystykę kulinarną i odkryj sekrety finansowania z funduszy europejskich

Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Zbigniew Wojciechowski, podczas wczorajszej konferencji prasowej zapowiedział III edycję Lubelskiego Forum Turystyki. Od konferencji po inspirujące warsztaty – to wydarzenie, na którym dowiesz się, jak oprócz budowania własnego biznesu uczynić z turystyki narzędzie rozwoju swojego miasta lub regionu.

Podczas wczorajszej konferencji, która odbyła się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, wicemarszałek Zbigniew Wojciechowski, razem z ekspertami z różnych dziedzin turystyki, rozpoczął odliczanie do jednego z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu branżowym – III Lubelskiego Forum Turystyki.

Oprócz wicemarszałka w konferencji wzięli udział Agnieszka Drozd-Bownik, p.o. dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki, oraz Marcin Kania, Dyrektor Regionalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Wiceprezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

III Lubelskie Forum Turystyki
fot. UMWL | Zapowiedź III Lubelskiego Forum Turystyki

Wydarzenie, organizowane przez Urząd Marszałkowski, odbędzie się w dniach 4-5 października i zapowiada intensywne dwa dni pełne wiedzy i praktycznych wskazówek.

Spotkanie skierowane jest zarówno do pasjonatów turystyki, jak i do tych, którzy widzą w niej potencjał biznesowy czy narzędzie do rozwoju lokalnej społeczności. Celem jest zrozumienie dzisiejszego turysty i dostosowanie oferty tak, aby stał się on lojalnym ambasadorem danej marki.

Na 4 października zaplanowana jest część konferencyjna, na której eksperci przedstawią najnowsze strategie wsparcia, rozwoju i promocji turystyki. Głównym tematem będzie turystyka kulinarna, jako jeden z najbardziej z rozwijających się obecnie trendów.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lubelskie zyskuje na zielonej rewolucji. Ponad 548 mln zł z Funduszy Europejskich na energooszczędność

Jak podkreślają organizatorzy: – Turystyka kulinarna jest przestrzenią do aktywizacji różnych grup wiekowych, a także społecznych. W Polsce działa wiele kół gospodyń. Organizacje te promują lokalne kulinaria, przy okazji przekazując tradycje i obyczaje. Powody do inwestowania w turystykę kulinarną oraz sposoby na wykorzystanie potencjału kół gospodyń wiejskich to dwa podstawowe zagadnienia, które zostaną poruszone podczas prelekcji.

Poruszony zostanie również temat turystyki kreatywnej, opowiadający o tym jak tworzyć klimatyczne miejsca i jak o nich mówić do współczesnego klienta.

III Lubelskie Forum Turystyki
fot. UMWL | Zapowiedź III Lubelskiego Forum Turystyki

W obliczu rosnącego zainteresowania unijnymi dotacjami, uczestnicy będą mogli zgłębić tajniki finansowania swoich przedsięwzięć z Funduszy Europejskich, szczególnie w zakresie rozwoju i inwestycji w ramach nowej perspektywy unijnej – programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.

Dodatkową atrakcją pierwszego dnia będzie XIII Lubelska Gala Turystyki, podczas której zostaną ogłoszeni zwycięzcy Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego w 2023 r.

Natomiast drugiego dnia uczestnicy będą mogli wziąć udział w praktycznych warsztatach, w tym z zakresu reklam w mediach społecznościowych oraz przestrzegania przepisów prawnych w branży. Do wyboru są dwa szkolenia: z systemu reklamowego Meta (Facebook&Instagram Ads) oraz z zakresu przestrzegania przepisów ustawy o imprezach turystycznych, a także zasad uczciwej konkurencji i praw konsumenta.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lubelska Gala Przedsiębiorczości. Poznaliśmy tegorocznych liderów innowacji (zdjęcia)

III Lubelskie Forum Turystyki to nie tylko transfer wiedzy, ale również impuls do refleksji nad zrównoważoną turystyką w Lubelskim.

W ubiegłym roku dużym uznaniem cieszył się panel dotyczący projektowania doświadczeń klientów w branży turystycznej. Uczestnicy dowiedzieli się, że rynek jest przepełniony podobnymi towarami i usługami, co często wymusza konieczność obniżania cen i powoduje nasilenie walki konkurencyjnej. Ratunkiem dla firm chcących wyróżnić się na rynku jest przekształcenie zwykłego produktu lub usługi w nadzwyczajne doświadczenie dostarczane klientom (tzw. efekt WOW). Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku ten panel będzie również kontynuowany.

Zainteresowani?

Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Andrzeja Guta-Mostowego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Rafała Szmytke, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

III Lubelskie Forum Turystyki
fot. UMWL | Zapowiedź III Lubelskiego Forum Turystyki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *