LubelskiePiłka nożnaSportWiadomości

Młodzi piłkarze z Lubelszczyzny będą rywalizować na turnieju w Nevadzie

Reprezentacja województwa lubelskiego w piłce nożnej chłopców do lat 15 (U-15) wystartuje w międzynarodowym turnieju Las Vegas Mayor’s Cup w Nevadzie. Mistrzostwa w USA rozpoczynają się 17 lutego.

Co roku w rozgrywkach staruje kilkaset drużyn w różnych kategoriach. W tym roku nasze województwo będzie reprezentował rocznik 2009, czyli U-15.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Międzynarodowy turniej koszykówki młodzieżowej EYBL U-16 w Lublinie

Do Nevady poleci 18 zawodników reprezentujących pięć klubów z Lubelszczyzny: Górnik Łęczna, Podlasie Biała Podlaska, Hetman Zamość, Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski, a także BKS Lublin.

– Lecimy do Las Vegas na zaproszenie konsula honorowego Johna Petkusa, który po raz kolejny zaproponował nam udział w turnieju piłki nożnej. Na miejscu spotyka się kilkaset drużyn, kilka tysięcy młodych piłkarzy i będą ze sobą rywalizować w różnych kategoriach wiekowych. My wypuszczamy złotą osiemnastkę z rocznika 2009. Najważniejsza jest zabawa, czyli gra w piłkę, a przy okazji mamy szansę wypromować województwo lubelskie – powiedział podczas konferencji „Lubelskie w Nevadzie” marszałek Jarosław Stawiarski.

Mecze w Nevadzie rozgrywane są na ponad 50 boiskach, a rozgrywki śledzą na żywo kibice z całego świata, w tym Polonia amerykańska.

Jak deklarują władze województwa głównym celem wyjazdu jest promocja województwa lubelskiego podczas turnieju oraz rozmowy na temat rozwoju współpracy z partnerami z amerykańskiego Stanu.

Młodzi piłkarze z Lubelszczyzny będą rywalizować na turnieju w Nevadzie
fot. UMWL

Współorganizatorem turnieju jest miasto Las Vegas oraz Downtown Las Vegas Soccer Club. Strona amerykańska pokrywa opłaty turniejowe i koszty transportu na miejscu oraz część kosztów zakwaterowania i wyżywienia.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lubelski trener weźmie udział w prestiżowym NBA All Star Weekend

Na miejscu zawodnicy z Polski mają szansę spotkać się z przedstawicielami klubów sportowych z innych krajów i wymienić się doświadczeniami w kwestiach funkcjonowania klubów, finansowania bieżącej działalności, pozyskiwania dodatkowych środków, szkoleń oraz organizacji wydarzeń sportowych.

Organizatorem promocji naszego regionu w USA jest Lubelski Związek Piłki Nożnej, którego zadaniem było również wyselekcjonowanie najlepszych zawodników reprezentujących województwo.

W 2022 roku reprezentująca województwo lubelskie drużyna do lat 16, zajęła w turnieju 2. miejsce.

Jeden komentarz do “Młodzi piłkarze z Lubelszczyzny będą rywalizować na turnieju w Nevadzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *