LublinWiadomości

Młody Lublin już biega. Trzeba będzie jeszcze pływać

Rusza lubelska Dziecięca Liga Pływacka #aqualublin. Do pierwszego, zaplanowanego na 10 marca 2024 r. startu organizatorzy zapraszają dzieci z roczników 2010-2018.

Dziecięca Liga Pływacka #aqualublin to rozwinięcie działającej już od kilku lat i bardzo popularnej wśród młodych sportowców z Lublina i regionu Dziecięcej Ligi Biegowej #biegnijlublin, organizowanej przez MOSiR „Bystrzyca”. Projekt ma na celu zachęcenie dzieci do ruchu i aktywności fizycznej, także poprzez możliwość wzięcia udziału w profesjonalnie przygotowanych zawodach sportowych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Młodzi piłkarze z Lubelszczyzny będą rywalizować na turnieju w Nevadzie

Na 2024 rok organizatorzy zaplanowali dwie edycje Dziecięcej Ligi Pływackiej #aqualublin: poza zawodami w marcu odbędą się także wyścigi zimowe, w grudniu (08.12). Przewidziany limit liczby uczestników wynosi 200 osób dla każdej z edycji. Do udziału dopuszczone będą dzieci urodzone w rocznikach 2010-2018 – przy czym najmłodsi (roczniki 2015-2018) będą mogli podczas wyścigu skorzystać z akcesoriów typu rękawki, deska czy makaron. Dodatkowo, specjalnie dla zawodników w tym wieku organizatorzy wypłycą basen do głębokości 1,2 m.

Jak na profesjonalne zawody sportowe przystało, każdy młody pływak otrzyma pakiet startowy oraz pamiątkowy medal. Na zwycięzców w każdej kategorii wiekowej czekają puchary i nagrody.

Czekamy zatem jeszcze na zawody rowerowe – i mamy pełny lubelski triathlon dziecięcy.

Zgłoszenia do zawodów pływackich ruszają 16.02.2024 r. o godz. 12:00. Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie mosir.

fot. facebook | Aqua Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *