ŁukówNa sygnaleWiadomościZ regionu

Z cofniętymi uprawnieniami i narkotykami na pokładzie uciekał przed policją. 19-latkowi grozi do 5 lat więzienia

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że kilka tygodni temu stracił prawo jazdy. Ponadto, w jego samochodzie mundurowi znaleźli marihuanę.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 2 kwietnia, wieczorem w miejscowości Ryżki. Policjanci z łukowskiej drogówki zauważyli, że do stojącego na parkingu samochodu marki BMW wsiada młody mężczyzna. Ich uwagę przykuł brak zderzaków i tablic rejestracyjnych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Uciekał przed policjantami trzymając w ręku nosidełko z 7-miesięczną córką

– Wyjeżdżając z parkingu na drogę zauważył jadący radiowóz i gwałtownie przyśpieszając chciał uciec policjantom. Mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących kierującemu BMW zatrzymanie pojazdu, młody mężczyzna nie reagował na tak wydane polecenie – relacjonuje aspirant sztabowy Marcin Józwik, oficer prasowy policji w Łukowie.

Uciekając kierowca w pewnym momencie wjechał w boczną drogę, a następnie skręcił w polną dróżkę. Tam stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swój rajd na pobliskiej łące. Policjanci zatrzymali go w momencie, gdy wysiadał z auta.

– Mundurowi sprawdzili wnętrze pojazdu i znaleźli tam woreczek foliowy, w którym było kilka gramów marihuany. Zatrzymany 19-latek stwierdził wówczas, że to nie są jego narkotyki, i że to nie on kierował pojazdem – przekazał aspirant sztabowy Marcin Józwik.

Policjanci nie dali się jednak nabrać. Auto 19-latka odholowano na parking strzeżony, a on sam trafił do policyjnej celi. Dzisiaj usłyszał zarzuty.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zosin. Nietrzeźwy 42-latek uciekał przed policją kradzionym autem

Jak się okazało młody kierowca kilka tygodni temu stracił prawo jazdy za przekroczenie limitu 20 punktów karnych w okresie roku od wydania prawa jazdy – co jest równoznaczne z decyzją o cofnięciu uprawnień.

Teraz za naruszenie przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii, kierowanie pojazdem bez uprawnień i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu wysoka grzywna, a nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, 19-latek musi liczyć się z sądowym zakazem kierowania pojazdami.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *