WiadomościZ kraju i ze świata

Producent wycofuje popularne chipsy warzywne. Wysoki poziom akryloamidu stwierdzony w partii GoPure

Główny Inspektor Sanitarny informuje o wycofaniu partii chipsów warzywnych marki GoPure z rynku ze względu na stwierdzenie wysokiego poziomu akryloamidu. Substancja ta może zwiększać ryzyko powstawania nowotworów. Klienci są proszeni o natychmiastowy zwrot zakupionego produktu.

Główny Inspektor Sanitarny został powiadomiony przez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o wycofaniu ze sprzedaży chipsów warzywnych GoPure – mixed varieties, 40 g. Wycofanie produktu związane jest z obecnością w nich akryloamidu, substancji niebezpiecznej dla zdrowia.

Akrylamid powstaje w sposób naturalny podczas obróbki termicznej. Eksperci od lat podkreślają potencjalne zagrożenie dla zdrowia związane z tą substancją.

Znaczne przekroczenie norm wykryto w partii o numerze: 086614, z datą minimalnej trwałości do 18.11.2023.

Dystrybutor w Polsce, firma Eko-Wital Sp. z o.o., poinformowała wszystkich klientów o stwierdzonej niezgodności oraz konieczności zwrotu produktu. Organy urzędowej kontroli żywności ściśle monitorują proces wycofania produktu z rynku i zachęcają konsumentów do sprawdzania informacji na opakowaniach zakupionych produktów.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Niewybuch przy ul. Wrońskiej. Trwa ewakuacja 14 tysięcy mieszkańców

Osoby, które zakupiły wyżej wymienione chipsy, powinny niezwłocznie zwrócić je w punkcie zakupu. Wycofanie produktu to działanie zapobiegawcze, mające na celu ochronę zdrowia konsumentów, a wszelkie pytania i wątpliwości można kierować bezpośrednio do dystrybutora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *