Na sygnalePuławyWiadomościZ regionu

Pijana spowodowała kolizję. 33-Letnia obywatelka Ukrainy zatrzymana przez Policję

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i spowodowana kolizja na ul. Lubelskiej w Puławach – to powód zatrzymania 33-letniej obywatelki Ukrainy przez puławskich policjantów. Kobieta próbowała uciec z miejsca zdarzenia, ale dzięki interwencji świadków nie udało jej się odjechać. Grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.

Wczoraj w nocy na ul. Lubelskiej w Puławach doszło do zdarzenia drogowego, którego sprawczynią okazała się 33-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta, prowadząc Toyotę, uderzyła w prawidłowo zaparkowany pojazd marki Volkswagen. Następnie próbowała odjechać z miejsca zdarzenia, tyle że ucieczka okazała się trudniejsza niż myślała.

Dwóch świadków znajdujących się w pobliżu szybko zareagowało i udaremniło kobiecie dalszą jazdę. Wezwani na miejsce policjanci z Puław zatrzymali 33-latkę.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem wykazało, że kierująca Toyotą miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za spowodowanie kolizji drogowej obywatelka Ukrainy została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i straciła prawo jazdy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek w Dorohuczy. Kierowca najechał na leżącego na jezdni mężczyznę

Dalsze konsekwencje mogą być jednak znacznie bardziej dotkliwe. – Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty na wskazany cel określonej przez sąd kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych – mówi starszy sierżant Małgorzata Okoń z lubelskiej policji.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *