RykiWiadomościZ regionu

Znieważenie krzyża w Dęblinie. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia

Lubelska Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe skierowała akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, Krzysztofowi K. i Sebastianowi D., oskarżonym o znieważenie krzyża skradzionego wcześniej z jednego z kościołów w Dęblinie. Informację przekazało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Lublinie.

Według prokuratora, Krzysztof K. i Sebastian B. – „Działając wspólnie i w porozumieniu obrazili uczucia innych osób znieważając przedmiot czci religijnej.”

Incydent miał miejsce 2 stycznia br., kiedy oskarżeni zerwali drewniany krzyż ze ściany kościoła Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie. Następnie, podczas przemarszu przez ulice miasta, wykrzykiwali różne okrzyki i śpiewali przyśpiewki kibicowskie. W wyniku gwałtownego uderzenia, przez jednego z mężczyzn, krzyżem o asfalt, figura Jezusa Chrystusa uległa złamaniu.

Policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży krzyża z jednego z kościołów w Dęblinie po godzinie 22. W wyniku szybkiej akcji funkcjonariuszy, sprawcy zostali zidentyfikowani, a uszkodzony krzyż odnaleziono w pobliżu kontenera przy ulicy Grunwaldzkiej. Po zatrzymaniu mężczyźni nie byli w stanie wyjaśnić powodów swojego zachowania. Obaj byli wcześniej notowani.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Groźby spalenia dobytku i jazda po alkoholu. 44-latek tymczasowo aresztowany

Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Rykach. Za znieważenie uczuć religijnych grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

fot. pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *