EdukacjaLublinWiadomości

Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w Lublinie: Pięć uczelni, jeden pochód i utrudnienia w ruchu

Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w Lublinie to wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy pięć lubelskich uczelni wyższych zdecydowało się na wspólną organizację ceremonii. Mieszkańcy miasta mogą spodziewać się w związku z tym pewnych utrudnień w ruchu drogowym.

Nadchodzi znaczący dzień dla środowiska akademickiego w Lublinie. W tym roku inicjatywę współpracy w ramach inauguracji roku akademickiego podjęło pięć lubelskich uczelni: Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski, skupionych w Związku Uczelni Lubelskich.

Ceremonia rozpocznie się 1 października o godzinie 10:00 Mszą Świętą w Archikatedrze Lubelskiej. To jednak dopiero początek. O godzinie 11:00 zebrani na placu Katedralnym uczestnicy, w tym rektorzy, dziekani, członkowie senatów i innych organów uczelnianych, ruszą w widowiskowym Pochodzie Rektorskim. Do nich dołączą również bracia studenccy oraz zaproszeni goście.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 19 młodych naukowców z lubelskich uczelni z ministerialnym wsparciem

Pochód przejdzie szlakiem obejmującym ulice: Królewską, Deptak, Krakowskie Przedmieście, aleję Racławickie i ulicę Grottgera. Ostatnim punktem na mapie przemarszu będzie Filharmonia Lubelska, gdzie o godzinie 12:00 zaplanowano kontynuację uroczystości.

Mieszkańcy Lublina muszą być przygotowani na pewne utrudnienia komunikacyjne.

Organizatorzy zakładają, że w przemarszu udział weźmie około 200 osób.

fot. pixabay | zdjęcie ilustracyjne

Jeden komentarz do “Inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w Lublinie: Pięć uczelni, jeden pochód i utrudnienia w ruchu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *