Na sygnaleŚwidnikWiadomościZ regionu

16-letni „graficiarz” ze Świdnika usłyszał 15 zarzutów

16-letni mieszkaniec Świdnika usłyszał aż piętnaście zarzutów za niecodzienną formę ekspresji. Młodzieniec wykorzystał farbę w sprayu, aby tworzyć swoje „dzieła” na elewacjach budynków – od Spółdzielni Mieszkaniowych po prywatne domy.

Rachunek za uliczną sztukę okazał się być dosyć wysoki. Wartość zniszczeń oszacowano na łączną kwotę blisko 27 tysięcy złotych. Uliczny „artysta” bez skrupułów przemieniał elewacje w płótna, ignorując koszty, jakie poniósłby za naprawę.

– Komenda Powiatowa Policji w Świdniku prowadziła sprawę dotyczącą zniszczeń mienia. Dewastacja polegała na nanoszeniu napisów na elewacje bloków oraz prywatnych domów – mówi aspirant sztabowy Elwira Domaradzka z policji w Świdniku.

Sprawa dotycząca zniszczeń mienia prowadzona była przez Komendę Powiatową Policji w Świdniku. Śledztwo doprowadziło mundurowych do 16-letniego mieszkańca Świdnika.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Nieletni pobili 14-latka. Powodem była zazdrość o dziewczynę

Uliczny „artysta” usłyszał łącznie 15 zarzutów czynów karalnych. 16-letni „graficiarz” przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz materiały w jego sprawie zostaną przekazane do Sądu w Świdniku, gdzie zajmie się nimi wydział dla nieletnich.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *