Na sygnaleWiadomościWłodawaZ regionu

Pijany wpadł dwukrotnie w ciągu godziny. Za drugim razem poprawił wynik na alkomacie

57-letni mieszkaniec gminy Włodawa został wczoraj dwukrotnie zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało, mężczyzna kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Za pierwszym razem miał ponad 1,5 promila w wydychanym powietrzu, a niespełna 40 minut później poprawił wynik do prawie dwóch promili. Teraz grozi mu wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych do 3 lat.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę, 10 marca, ok. godz. 11:00 we Włodawie. Policjanci patrolując ulice miasta zwrócili uwagę na rowerzystę, który nie trzymał prawidłowego toru jazdy. Podczas legitymowania wyczuli od niego silną woń alkoholu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pedałował pomimo sądowego zakazu. Miał 1,5 promila i wyrok do odsiedzenia

– Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie 57-letniego mieszkańca gminy Włodawa. Funkcjonariusze ukarali mężczyznę mandatem karnym i zakazali dalszej jazdy – podała aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa, oficer prasowy policji we Włodawie.

Nie minęło nawet 40 minut, gdy ci sami policjanci jadąc w kierunku Włodawy zauważyli znanego im z niedawnego spotkania cyklistę, który jechał na… rowerze. Po zatrzymaniu ponownie przebadali 57-latka na obecność alkoholu. Wynik okazał się niemałym zaskoczeniem, gdyż tym razem wyniósł już blisko 2 promile.

– Policjanci poinformowali mieszkańca gminy Włodawa, że teraz sporządzą wniosek o ukaranie do sądu – relacjonuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Z dwoma promilami pedałował po ekspresówce

Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów niemechalicznych nawet na 3 lata.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *