Na sygnaleWiadomościZ regionuZamość

Kolizja w Brodach Małych. Cztery pojazdy zderzyły się na drodze wojewódzkiej (zdjęcia)

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej numer 858 w Brodach Małych. W zderzeniu udział brały dwa samochody osobowe oraz dwa ciągniki siodłowe. Na szczęście nikt nie został ranny. 32-letni sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Wczoraj w Brodach Małych, gmina Szczebrzeszyn, doszło do poważnego zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej numer 858. Zgłoszenie o kolizji wpłynęło do zamojskiej komendy tuż przed południem. Na miejscu szybko zjawili się policjanci, którzy ustalili przebieg zdarzenia.

– 41-letni mężczyzna z powiatu biłgorajskiego jadący samochodem marki Opel Insygnia od strony Zwierzyńca w kierunku Szczebrzeszyna wykonywał w sposób prawidłowy manewr skrętu w prawo, na teren jednej z posesji – relacjonuje Katarzyna Szewczuk z zamojskiej Policji.

Za nim zatrzymał się 19-latek z Lubartowa prowadzący z kolei Opla Astrę. Wtedy doszło do zderzenia. 32-letni kierowca ciągnika siodłowego marki Volvo z powiatu staszowskiego nie zachował wymaganej odległości od samochodu przed sobą i uderzył w tył Astry. W wyniku tego uderzenia Opel Astra zderzył się z Insignią, a następnie został przesunięty na przeciwny pas ruchu, po którym poruszała się inna ciężarówka – ciągnik siodłowy marki Daf prowadzony przez 32-latkę z gminy Adamów.

– Kierująca nim 32-letnia mieszkanka z gminy Adamów nie była w stanie uniknąć zderzenia i najechała na tył Opla Astry – informuje aspirant sztabowy z Policji w Zamościu

Chociaż zdarzenie miało groźny przebieg, nikomu nic się nie stało. Jak się okazało, wszyscy uczestnicy byli trzeźwi w chwili wypadku. Policja zatrzymała dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Niebezpieczna jazda po alkoholu w Wieprzowie Ordynackim. Kierowca dachował mając 3 promile

Droga była początkowo zablokowana, a potem ruch odbywał się wahadłowo, co powodowało utrudnienia dla kierowców.

Prowadzący ciężarowe Volvo 32-latek, który spowodował kolizję, za naruszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł.

zderzenie pojazdów w Brodach Małych
fot. Policja
zderzenie dwóch osobówek i dwóch samochodów ciężarowych
fot. Policja
zderzenie w gminie Szczebrzeszyn w miejscowości Brody Małe
fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *