Na sygnaleWiadomościZ regionuZamość

Na „wygraną w konkursie IKEA” można tylko przegrać

Oszustwo na „wygraną w konkursie IKEA” nie jest niczym nowym, doniesienia o poszkodowanych pojawiają się w mediach od przynajmniej dwóch lat. Niepokoi fakt, że, pomimo informowania o zagrożeniu, kolejne osoby padają ofiarami tego typu wyłudzeń.

W ostatnich dniach pokrzywdzona metodą „na konkurs IKEA” została 52-letnia mieszkanka powiatu zamojskiego. Oszuści skontaktowali się z kobietą za pomocą komunikatora. Wykorzystując tożsamość jej znajomej, na której konto w mediach społecznościowych wcześniej się włamali, poprosili o pomoc w wygraniu konkursu IKEA. Gratyfikacją za udzielone wsparcie miała być część otrzymanej przez znajomą nagrody pieniężnej. Zadaniem kobiety było tylko przekazywanie kodów blik, co wykonała, przelewając oszustom łącznie ponad 700 zł.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Kolejne oszustwo metodą „na policjanta”. Mieszkanka Lublina wyrzuciła z balkonu 15 tys. zł

Komenda Miejska Policji w Zamościu apeluje o rozwagę i telefoniczne sprawdzanie, czy „znajomi”, którzy zwracają się do nas o pieniądze za pomocą wiadomości tekstowych, rzeczywiście są autorami takich próśb.

Ostrożność zawsze w cenie – a zatem:

– nie należy nikomu udostępniać haseł do swojej bankowości elektronicznej ani numerów karty kredytowej,

– warto chronić swoje konta w mediach społecznościowych poprzez ich dwuskładnikowe uwierzytelnienie, z wymaganym potwierdzeniem sms-owym,

– zawsze trzeba dokładnie sprawdzić dane transakcji przed zatwierdzeniem jej w bankowości mobilnej.

Jeden komentarz do “Na „wygraną w konkursie IKEA” można tylko przegrać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *