niedziela, 8 września, 2024
SiatkówkaSport

Bogdanka LUK Lublin pewnie wygrała ze Skrą Bełchatów i zgarnęła komplet punktów

W spotkaniu 19. kolejki PlusLigi Bogdanka LUK Lublin pewnie pokonała PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0. Tym samym żółto-czarni zainkasowali komplet punktów i umocnili się na 6. miejscu w tabeli. To już dwunasta wygrana lublinian w tym sezonie.

Spotkanie od początku zapowiadało się ciekawie. Obie drużyny przed meczem zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli PlusLigi. Ponadto, drużyna PGE GiEK Skra Bełchatów przyjechała do Lublina z dużym apetytem – po czterech ligowych wygranych mieli ochotę na kolejne. Te plany przyjezdnych postanowił jednak pokrzyżować lubelski zespół.

W pierwszej odsłonie, gospodarze dość szybko osiągnęli dwupunktową przewagę, a po bloku D. Schulza było już 7:4. Przy stanie 8:4 o czas poprosił trener Bełchatowa. Na niewiele się to zdało, gdyż niedługo potem zrobiło się 11:5, a po skutecznym ataku Marcin Kania, przy stanie 17:9 było jasne, że to lublinianie są bliżej zwycięstwa w tym secie. Pod koniec pierwszej partii bełchatowianie co prawda odrobili część strat, jednak dobrze dysponowany zespół Bogdanki LUK Lublin nie pozostawił złudzeń rywalom wygrywając ostatecznie seta 25:17.

Drugą partię lepiej rozpoczęli siatkarze Skry. Udało im się nawet uzyskać, analogiczną przewagę jaką miał LUK w pierwszym secie (8:4), jednak żółto-czarni szybko wzięli się do pracy. Atak Niemca, Tobiasa Branda, po doskonałym serwisie Alexandre Ferreiry doprowadził do remisu 10:10. Odtąd walka toczyła się punkt za punkt. Po błędzie w zagrywce Lipińskiego, lublinianie odskoczyli na 21:19. Bełchatowianom co prawda udało się jeszcze wyrównać, ale ostatecznie grę na przewagi wygrali lublinianie po pewnym ataku Alexandre Ferreiry. Set zakończył się wynikiem 27:25.

Trzecia partia od początku należała do gospodarzy. Siatkarzom z Bełchatowa udało się co prawda doprowadzić do remisu 4:4 ale był to jedynie „przebłysk” ich możliwości nawiązania równorzędnej walki w tym secie. LUK Lublin bardzo szybko odpowiedział i wyszedł na prowadzenia 6:4. Skra wyrównała jeszcze tylko raz (10:10), po czym lublinianie zdobyli pięć punktów z rzędu nie pozostawiając gospodarzom większych nadziei. Żółto-czarni kontrolowali grę do końca i po ataku Marcina Kani wygrali trzeciego seta, który zarazem okazał się ostatni, 25:19.

Bogdanka LUK Lublin – PGE GiEK Skra Bełchatów 3:0 (25:17, 27:25, 25:19)

Bogdanka LUK Lublin: Nowakowski (4), Komenda (1), Kania (7), Ferreira (14), Brand (12), Schulz (14), Hoss (libero) oraz Zając (2)

PGE GiEK Skra Bełchatów: Lemański (3), Kupka (5), Łomasz (1), Poręba (4), Aciobăniței (11), Lipiński (13), Diex (libero) oraz Nowak, Petkow (2), Rybicki, Marek (libero) i Derouillon (5)

MVP: Damian Schulz

2 komentarze do “Bogdanka LUK Lublin pewnie wygrała ze Skrą Bełchatów i zgarnęła komplet punktów