sobota, 27 czerwca, 2026
Sport

Julia Szeremeta znów na europejskim szczycie!

22-letnia zawodniczka Paco Lublin nie dała żadnych szans rywalkom podczas Mistrzostw Europy U-23 w Budapeszcie. W sobotnim finale popisała się świetną formą i sięgnęła po kolejne w karierze młodzieżowe złoto.

Julia Szeremeta po raz kolejny udowodniła, że w swojej kategorii wagowej należy do absolutnej czołówki Starego Kontynentu. Od pierwszego gongu tegorocznych mistrzostw U-23 prezentowała pewność siebie i świetnie poukładaną taktykę. Każdy kolejny pojedynek tylko potwierdzał jej świetne przygotowanie, a awans do finału przyszedł jej bez większych trudności.

W decydującej walce czekała na nią reprezentująca Irlandię Natalia Fasciszewska, której korzenie sięgają Polski. Szeremeta nie zamierzała jednak pozostawiać pola do niespodzianki. Od początku narzuciła swój rytm, konsekwentnie zbierając punkty i kontrolując przebieg starcia. Pojedynek zakończyła bez straty punktu — tak samo jak dwie wcześniejsze walki. Sędziowie byli jednogłośni, a Polka mogła cieszyć się z tytułu, który w pełni oddaje jej dominację na węgierskim ringu.

To nie pierwszy raz, gdy Szeremeta sięga po mistrzowski laur w tej kategorii wiekowej. Rok temu również stanęła na najwyższym stopniu podium w rywalizacji do 57 kilogramów. Jej powtarzalność, spokój i ringowa dojrzałość robią wrażenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę młody wiek zawodniczki.

Budapeszteński turniej okazał się zresztą bardzo udany dla całej biało-czerwonej ekipy. Polska kadra zapisała na swoim koncie jeszcze jedno mistrzostwo Europy. Natalia Kuczewska, rywalizująca w wadze do 51 kilogramów, w finale nie pozostawiła złudzeń Kelsey Oakley. Po trzech rundach sędziowie również jednogłośnie wskazali na Polkę, która mogła cieszyć się ze złotego krążka.

Fot. FB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *