poniedziałek, 7 października, 2024
KoszykówkaSport

W 1. kolejce nowego sezonu Polski Cukier Start Lublin pokonał na wyjeździe Arriva Polski Cukier Toruń 96:90.

Mecz od początku był rozgrywany w szybkim tempie. Do przerwy spotkanie było bardzo zacięte i dość wyrównane. Obie drużyny przeplatały lepsze fragmenty z gorszymi, ale to podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego schodzili do szatni na półmetku rywalizacji z prowadzeniem 48:44.

Po zmianie stron czerwono-czarni potrafili odskoczyć gospodarzom nawet na 12 punktów przewagi, ale torunianie zawzięcie gonili wynik. Ostatecznie Start zachował więcej zimnej krwi i przypieczętował zwycięstwo podczas ostatniej minuty gry.

Arriva Polski Cukier Toruń – Polski Cukier Start Lublin 90:96 (21:22, 23:26, 21:24, 25:24)

Arriva Polski Cukier Toruń: Ertel 29, Myles 23, Gaddefors 14, Abu 12, Wilczek 7, Ryuny 5, Diduszko, Lipiński, Sowiński, Tomaszewski.

Polski Cukier Start Lublin: Lecomte 23, Drame 14, De Lattibeaudiere 12, Karolak 12, Williams 12, Put 9, Ramey 8, Krasuski 3, Pelczar 3, Szymański.

Jeden komentarz do “Udana inauguracja Polskiego Cukru Start Lublin w nowym sezonie Orlen Basket Ligi