niedziela, 8 września, 2024
Piłka nożnaSport

W meczu 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy Motor Lublin zainkasował pierwszy komplet punktów w tym sezonie pokonując na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:0.

Gra przez pierwszy kwadrans toczyła się głównie w środku pola. Przełamanie nastąpiło dopiero w 20. minucie gdy na strzał z dystansu zdecydował się Krzysztof Kubica, jednak był on zbyt lekki, żeby zaskoczył bramkarza gospodarzy. Parę minut później to Wolski starał się pokonać Sarnavskiego z większej odległości, ale i tym razem Ukrainiec stanął na wysokości zadania.

W 38. minucie po wysokim odbiorze piłki w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Bohdan Viunnyk, ale uderzył niecelnie. W ostatniej akcji pierwszej części gry swoją okazję miał Samuel Mráz, jednak zatrzymał go bramkarz Lechii. Do przerwy było bez bramek.

W drugiej części spotkania bardziej przycisnęli żółto-biało-niebiescy, kilkukrotnie przebijając się w pole karne gospodarzy. W 51. minucie dobrą okazję miała Lechia, jednak z bliskiej odległości pomylił się Tomasz Neugebauer. 20 minut później świetne dośrodkowanie Bartosza Wolskiego wykończył strzałem głową Samuel Mráz, otwierając tym samym wynik spotkania. Na tym podopieczni Mateusza Stolarskiego nie poprzestali i po trzech minutach na 2:0 podwyższył Piotr Ceglarz po doskonałym dograniu Michała Króla.

Motorowcy kontrolowali grę już do końca odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w PKO BP Ekstraklasie. Lubinianie zaprezentowali się zdecydowanie lepiej, oprócz dwóch trafień, zaliczyli sześć celnych strzałów podczas gdy Lechia przez całe spotkanie zdołała strzelić w światło bramki tylko jeden raz.

Kolejne spotkanie Motor zagra u siebie w niedzielę, 4 sierpnia z Koroną Kielce. Początek o godz. 14:45.

Lechia Gdańsk – Motor Lublin 0:2

Bramki: Samuel Mráz 71′, Piotr Ceglarz 74′

Lechia Gdańsk: Bohdan Sarnavskyi – Dominik Piła, Andrei Chindris, Loup-Diwan Gueho, Miłosz Kałahur (75′ Conrado) – Rifet Kapić (88′ Karl Wendt), Ivan Zhelizko, Tomasz Neugebauer (75′ Sergyi Buletsa) – Camilo Mena, Kacper Sezonienko (75′ Tomasz Wójtowicz), Bohdan Viunnyk (51′ Tomas Bobcek)

Motor Lublin: Ivan Brkic – Filip Wójcik (75′ Paweł Stolarski), Sebastian Rudol, Marek Bartoš, Filip Luberecki – Bartosz Wolski, Marcel Gąsior (63′ Mathieu Scalet), Krzysztof Kubica (46′ Kaan Caliskaner) – Mbaye Jacques Ndiaye (63′ Michał Król), Samuel Mráz (75′ Rafał Król), Piotr Ceglarz

Żółte kartki: Sezonienko, Chindris – Kubica, Luberecki

4 komentarze do “Pewne zwycięstwo w Gdańsku. Motor inkasuje pierwszy komplet punktów w Ekstraklasie