SiatkówkaSport

Wielki hit transferowy stał się faktem. Wilfredo Leon oficjalnie w Bogdance LUK Lublin!

Wilfredo Leon, jeden z najlepszych siatkarzy na świece, w najbliższym sezonie założy koszulkę Bogdanki LUK Lublin. Podpisanie kontraktu z nowym przyjmującym oficjalnie potwierdziły dzisiaj władze lubelskiego klubu.

Uznawany za jednego z najlepszych siatkarzy na świecie Wilfredo Leon, od nowego sezonu będzie reprezentował barwy Bogdanki LUK Lublin.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Bogdanka LUK Lublin ma nowego libero

– Potwierdzamy, że Wilfredo Leon będzie występował w Bogdance LUK Lublin. Myślę, że to transfer 21. wieku w polskiej lidze – mówi prezes Bogdanki LUK Lublin, Krzysztof Skubiszewski.

31-letni przyjmujący przechodzi do polskiej ligi z włoskiej Sir Safety Perugia, z którą zdobył cztery mistrzostwa Włoch oraz trzy krajowe pucharu i cztery superpuchary. Przed przejściem do włoskiego giganta, Wilfredo występował m.in. w Zenicie Kazań, czy katarskim Ar-Rajjan SC. W poniedziałek, 1 lipca przyjechał do Lublina i został oficjalnie zaprezentowany jako gracz lubelskiego klubu.

Do największych dotychczasowych sukcesów Wilfredo Leon może też zaliczyć m.in. triumf w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy oraz Lidze Narodów z reprezentacją Polski. Jest też świeżo upieczonym medalistą tegorocznej edycji Ligi Narodów. Wczoraj w Łodzi reprezentacja Polski pewnie pokonała w meczu o 3. miejsce Słowenię.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kewin Sasak nowym atakującym Bogdanki LUK Lublin

Polskie obywatelstwo Wilfredo Leon otrzymał w 2015 roku, a rok później poślubił Polkę, Małgorzatę Gronkowską. Mają troje dzieci.

fot. facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *