wtorek, 22 października, 2024
SiatkówkaSport

Bogdanka LUK Lublin nie do zatrzymania! Siódmy mecz i siódme zwycięstwo w tym sezonie

W meczu 7. kolejki siatkarskiej PlusLigi Bogdanka LUK Lublin pokonała na wyjeździe GKS Katowice 3:0. To siódme ligowe zwycięstwo żółto-czarnych, którzy w dalszym ciągu pozostają jedyną niepokonaną drużyną w tym sezonie. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Wilfredo Leona, który popisał się 80 proc. skutecznością w ataku.

Pierwszy set przyniósł sporo emocji, szczególnie w końcówce. Choć katowiczanie początkowo prowadzili, siatkarze Bogdanki LUK Lublin pokazali, że potrafią przejmować inicjatywę. Świetna seria serwisowa Fynniana McCarthy’ego pozwoliła przyjezdnym odskoczyć na kilka punktów (8:12), a gospodarze długo nie potrafili odpowiedzieć. Jednak w końcówce katowiczanie zdołali wrócić go gry i wyrównali stan meczu (22:22). Ale to Wilfredo Leon, jak na lidera przystało, zakończył sprawę, wyprowadzając lublinian na setbola. Kropkę nad „i” postawił Aleks Grozdanow, zamykając seta wynikiem 23:25.

Druga partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości, którzy objęli kilkupunktowe prowadzenie (1:4). Siatkarze GKS-u nie zamierzali jednak odpuszczać i dość szybko wyrównali. Zespół z Lublina ponownie przejął inicjatywę w środkowej fazie seta, budując solidną przewagę (13:19), której gospodarze nie byli w stanie zniwelować mimo dobrej postawy Jewhenija Kisiluka. Ostatecznie lublinianie utrzymali nerwy na wodzy i wygrali pewnie 25:20.

Trzeci set to już pełna dominacja Bogdanki LUK Lublin. Katowiczanie starali się trzymać tempo rywali, ale świetne zagrywki Benniego Tuinstry pozwoliły gościom na błyskawiczne zbudowanie przewagi. W miarę jak set się rozwijał, lublinianie coraz bardziej kontrolowali sytuację na boisku osiągając 10-punktowe prowadzenie (12:22). Zespół z Lublina grał jak z nut, a ostatnią akcję meczu zakończył Mateusz Malinowski, pieczętując pewne zwycięstwo 3:0.

MVP Spotkania został wybrany Wilfredo Leon, który popisał się 80 proc. skutecznością w ataku, dokładając do tego dwa asy serwisowe.

Żółto-czarni z 19 punktami na koncie zajmują w dalszym ciągu drugie miejsce w ligowej tabeli. Liderem jest Projekt Warszawa, który rozegrał o jeden mecz więcej.

Kolejny mecz podopieczni Massimo Bottiego rozegrają już w najbliższą środę, 23 października, w hali Globus. Przeciwnikiem Bogdanki LUK Lublin będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Co ciekawe, bilety na to spotkanie rozeszły się w rekordowym tempie. Do wykupienia całej puli kibicom wystarczył niespełna kwadrans.

GKS Katowice – Bogdanka LUK Lublin 0:3 (23:25, 20:25, 16:25)

GKS Katowice: Jewhenij Kisiluk, Bartłomiej Krulicki, Bartosz Gomułka, Aymen Bouguerra, Łukasz Usowicz, Joshua Tuaniga – Bartosz Mariański (libero) oraz Krzysztof Gibek, Alexander Berger.

Bogdanka LUK Lublin: Fynnian McCarthy, Kewin Sasak, Wilfredo Leon, Aleks Grozdanow, Marcin Komenda, Bennie Tuinstra – Thales Hoss (libero) oraz Mateusz Malinowski, Maciej Czyrek, Jan Nowakowski, Mikołaj Sawicki.