Piłka ręcznaSport

MKS FunFloor Lublin zdemolował beniaminka AWS Energa Szczypiorno Kalisz na ich własnym terenie

W drugiej kolejce ORLEN Superligi Kobiet, debiutujący przed własną publicznością AWS Energa Szczypiorno Kalisz nie zdołał zaskoczyć. Zamiast tego, drużyna 22-krotnych mistrzyń Polski, MKS FunFloor Lublin, pokazała, kto jest tu mistrzem, zwyciężając 34:18.

Euforia panowała na trybunach, kiedy zawodniczki z Kalisza zdobyły dwa pierwsze gole meczu, ale optymizm gospodarzy nie trwał długo. Po kilku minutach, rywalki odpowiedziały, wychodząc na 3:2, ale drużyna gospodarzy nie dawała za wygraną. W 13. minucie starcia, tablica wyników ponownie wskazywała na korzyść dla AWS Energa Szczypiorno Kalisz, 6:5.

Po pierwszym kwadransie, wszystko zaczęło układać się po myśli gości. Stela Posavec i Magda Balsam były architektami przełomu, który dał gościom prowadzenie 8:6. W 19. minucie Dominika Więckowska podwyższyła na 10:7, przeprowadzając wyrafinowaną kontrę.

Aleksandra Tomczyk i Paulina Masna również zaznaczyły swoją obecność na boisku, przyczyniając się do rosnącej przewagi Lublinianek. W 25. minucie, drużyna gości osiągnęła bezpieczną przewagę 15:8. Tuż przed końcem pierwszej połowy, Kinga Achruk zamknęła pierwszą odsłonę meczu wynikiem 17:10 dla lublinianek.

Po zmianie stron, Oktawia Płomińska i Magda Balsam pogrzebały nadzieje gospodyń na powrót do gry, zdobywając bramki, które ustaliły wynik na 20:10 już w 34. minucie.

Z biegiem czasu, defensywa lublinianek stawała się coraz bardziej nieprzenikniona. Na dziesięć minut przed końcem, różnica w wyniku wynosiła już piętnaście bramek. MKS FunFloor Lublin kontrolował grę do ostatniego gwizdka, kończąc rywalizację stosunkiem bramek 34:18.

Tytuł MVP spotkania trafił do Magdy Balsam, potwierdzając jej wyjątkową formę i kluczową rolę w zwycięstwie swojego zespołu. Dla AWS Energa Szczypiorno Kalisz to druga porażka, ale i nauczka, która może okazać się cenna w kolejnych meczach. Z kolei niepokonany jak do tej pory MKS FunFloor Lublin potwierdził, że jest siłą, z którą trzeba się liczyć w bieżącym sezonie ORLEN Superligi Kobiet.

AWS Energa Szczyiorno Kalisz – MKS FunFloor Lublin 18:34 (10:17)

AWS Energa Szczypiorno Kalisz: Kukharchyk, Prudzienica – Wilczek 4, Lisewska 2, Zamyshliak 2, Miłek 2, Czapracka 2, Borysławska 2, Stanisławczyk 1, Kisiel- Stężała 1, Kaczmarek 1, Kucharska 1, Pilitowska. Kary: 6 min.

Trener: Łukasz Kobusiński

MKS FunFloor Lublin: Wdowiak, Gawlik – Balsam 7, Tomczyk 4, M. Więckowska 4, Masna 3, Płomińska 3, Posavec 3, D. Więckowska 2, Pastuszka 2, Achruk 2, Noga 2, Szynkaruk 1, Szczepaniak 1. Kary: 4 min.

Trener: Edyta Majdzińska

Sędziowali: Weronika Bijak, Paulina Jerlecka