wtorek, 23 czerwca, 2026
EdukacjaLublinWiadomości

735 uczniów z Lublina nagrodzonych za sukcesy w nauce i sztuce

Blisko tysiąc tytułów laureatów i finalistów zdobyli w tym roku szkolnym uczniowie lubelskich szkół. Najlepsi odebrali stypendia i nagrody od władz miasta.

W Lublinie zakończył się cykl spotkań z uczniami, którzy w roku szkolnym 2025/2026 osiągnęli najlepsze wyniki w konkursach przedmiotowych, olimpiadach, turniejach zawodowych oraz konkursach artystycznych. Uroczystości odbyły się 17, 19 i 22 czerwca w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II.

Łącznie wyróżniono 735 uczennic i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Młodzi lublinianie zdobyli w sumie aż 938 tytułów laureatów i finalistów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Najlepsi otrzymali stypendia Prezydenta Miasta Lublin oraz karty podarunkowe.

Pierwszego dnia nagrodzono laureatów konkursów wiedzy ze szkół podstawowych. Wyróżnienia trafiły do 199 uczniów, którzy zdobyli 245 tytułów. Rekordzista może pochwalić się aż dziewięcioma tytułami laureata. Wśród szkół publicznych najwięcej sukcesów odnotowały Szkoła Podstawowa nr 28, Szkoła Podstawowa nr 14, Szkoła Podstawowa nr 5 oraz Szkoła Podstawowa nr 16. W gronie szkół niepublicznych wyróżniła się Prywatna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi.

Podczas kolejnego spotkania nagrodzono laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych, konkursów wiedzy oraz turniejów zawodowych ze szkół ponadpodstawowych. W tej grupie znalazło się 314 uczniów z 25 szkół, którzy zdobyli łącznie 412 tytułów. Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie III LO im. Unii Lubelskiej, I LO im. Stanisława Staszica oraz II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego.

Ostatnia uroczystość była poświęcona młodym talentom artystycznym. W szkołach podstawowych nagrodzono 168 uczniów z 36 placówek, którzy zdobyli 210 tytułów. Najwięcej nagród trafiło do uczniów SP nr 38, SP nr 1 oraz SP nr 51. W szkołach ponadpodstawowych wyróżniono 54 uczniów z 19 placówek. Najwięcej nagrodzonych miało ZS nr 5 im. Jana Pawła II.

Artystyczną oprawę wydarzeń przygotowała młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”.

Fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *