BiznesWiadomościZ kraju i ze świata

Orlen ogłasza wakacyjną promocję na paliwo. Inne stacje nie pozostają bierne

Ruszyły sezonowe obniżki na polskich stacjach benzynowych. Jednym z pierwszych koncernów, który ogłosił wakacyjną promocję na paliwo tradycyjnie jest PKN Orlen.

Wakacyjna promocja na paliwo na stacjach Orlen podobna jest do ubiegłorocznej akcji koncernu. Wiadomo już, że tańsze paliwo będzie dostępne tylko dla członków programu lojalnościowego Vitay. Promocja rozpocznie się 30 czerwca 2023 o północy i potrwa do 31 sierpnia do godziny 23:59. Jak przekonuje prezes koncernu Daniel Obajtek, obniżka już w tamtym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród kierowców.

Koncern przewidział jednak pewne ograniczenia ilościowe. Uczestnicy programu Vitay będą mogli uzyskać rabat na paliwo podczas czterech tankowań w okresie od 30 czerwca do 31 lipca oraz kolejnych czterech w okresie od 1 do 31 sierpnia 2023. Limit pojedynczego tankowania z rabatem wyniesie 50 litrów, co oznacza, że w ramach całego okresu obowiązywania akcji promocyjnej można będzie kupić łącznie do 400 litrów paliwa.

Co na to inne koncerny działające w Polsce?

Inne sieci nie pozostały bierne i kuszą kierowców własnymi obniżkami. Sieć stacji Circle K jako pierwsza w Polsce ogłosiła uruchomienie akcji promocyjnej pod nazwą „Summer Weekends”, która zakłada obniżenie ceny paliwa tylko w weekendy. Promocja potrwa do 3 września, a skorzystać z niej będą mogli wyłącznie posiadacze karty lojalnościowej Extra. Rabat wyniesie 35 groszy na litrze, przy tankowaniu do 85 litrów paliwa i będzie naliczany tylko raz dziennie.

W sieci stacji Amic kierowcy mogą liczyć na obniżkę cen benzyny i oleju napędowego również o 35 groszy na litrze. Limit pojedynczego tankowania z rabatem wyniesie tutaj 70 litrów, a paliwo po obniżonej cenie będzie można zatankować raz w tygodniu. Rabat będzie dostępny dla tylko dla posiadaczy karty Amic Club.

Z kolei sieć stacji BP zapowiada promocję, podobną do Orlenu, czyli umożliwiającą cztery tankowania w miesiącu o 30 groszy taniej na litrze, również maks. po 50 litrów. Jednak tutaj obniżka obejmie również paliwo LPG i wyniesie 10 groszy na litrze auto gazu. Akcja rabatowa potrwa od 30 czerwca do końca wakacji i będzie dostępna dla posiadaczy karty Payback.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wypadki drogowe – Wakacje 2023. Policja publikuje interaktywną mapę

Podobne zasady będą obowiązywać na stacjach Shell, również oferujących wakacyjne obniżki cen paliw, tylko w tym wypadku dla posiadaczy karty programu Shell ClubSmart. Limit na jedno tankowanie wyniesie co prawda 60 litrów, ale nie będzie ograniczenia liczby tankowań. Promocja na stacjach Shell również potrwa do końca sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *