LublinNa sygnaleWiadomości

Pościg za Renault w Lublinie. Gdy kierowca wyjął maczetę padły strzały

W niedzielę rano na ulicach Lublina rozegrała się scena rodem z filmów akcji. Kierujący Renault Megane zignorował policyjne wezwanie do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę, która zakończyła się na polu w podlubelskiej Kalinówce. Sytuacja osiągnęła punkt kulminacyjny, gdy mężczyzna wysiadł z pojazdu trzymając w ręku maczetę.

W niedzielny poranek, tuż po godzinie 6:00 w Lublinie na ul. Droga Męczenników Majdanka patrol policji z OPP zauważył Renault Megane, którego kierowca łamał przepisy ruchu drogowego. Samochód poruszał się bus-pasem i nie reagował na sygnalizację świetlną. Na wezwanie do zatrzymania, kierujący przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg za samochodem podążającym w kierunku Felina.

W pewnym momencie, gdy auto się zatrzymało, wysiadło z niego trzech pasażerów. Jednak kierowca nie zrezygnował i postanowił kontynuować jazdę, kierując się w stronę podlubelskiej Kalinówki. Ostatecznie ucieczkę zakończył na polu, gdzie zakopał się w pryzmie ziemi.

Mężczyzna wysiadł z pojazdu trzymając w ręku maczetę, co skłoniło jednego z funkcjonariuszy do oddania strzałów ostrzegawczych. Kierowca próbował dalej uciekać pieszo, ale szybko został zatrzymany.

– Okazał się nim 24-letni mieszkaniec gminy Głusk. Policjanci znaleźli przy nim biały proszek, natomiast w samochodzie narkotyki oraz wagę – informuje komisarz Anna Kamola z lubelskiej Policji.

Oprócz 24-latka Policja zatrzymała również podróżujących razem z nim pasażerów, którzy wcześniej opuścili pojazd. Mężczyźni w wieku 25, 28 i 31 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

– Dziś będą kontynuowane z ich udziałem czynności procesowe – mówi rzeczniczka Policji w Lublinie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Regularnie okradał własną matkę. Dzień przed wyjazdem za granicę usłyszał wyrok

Głównemu aktorowi tej historii, 24-latkowi, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Młody kierowca wkrótce zostanie doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

gdy wysiadł z pojazdu trzymał w ręku maczetę
fot. Policja
24-latek trzymał w ręku maczetę
fot. Policja
narkotyki znalezione przy 24-latku
fot. Policja
uciekał przed policją, w samochodzie znaleziono narkotyki
fot. Policja

Jeden komentarz do “Pościg za Renault w Lublinie. Gdy kierowca wyjął maczetę padły strzały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *